Zasadź ją w ogrodzie i odstrasz owady. Żaden komar, mrówka ani mucha się nie prześlizgnie

Bylica boże drzewko pochodzi z Azji. Właściwości rośliny wykorzystywano już w starożytności, a dziś można uprawiać ją dekoracyjnie i w celu ochrony posesji przed komarami, molami i innymi owadami. Sprawdź, jak pielęgnować bylicę boże drzewko i na co warto zwrócić uwagę.

Bylica boże drzewko to roślina zielarska, która pochodzi z Azji. Można ją jednak uprawiać na działce i w ogrodzie, również i w Polsce. Sprawdź, jakie ma właściwości i dowiedz się, gdzie najlepiej ją posadzić. Jak dbać o bylicę boże drzewko? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Bylica boże drzewko. Dzięki jej właściwościom zapomnisz o komarach

Bylica boże drzewko ma intensywny zapach przypominający nieco colę i już od starożytności znana jest ze swoich właściwości. Niektórzy nawet uznawali je za magiczne. Okazuje się bowiem, że roślina działa bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo, a na dodatek tonizuje i oczyszcza. Z tego względu wykorzystywano ją nawet do leczenia ran. Bylica działa również odstraszająco na komary, mole, mrówki i muchy. Wystarczy, że umieścisz niewielką ilość w wazonie na parapecie, posadzisz drzewko pod oknami w ogrodzie i obok drzewek owocowych. Roślina nadaje się również na żywopłot, ponieważ świetnie znosi przycinanie. Jeśli chcesz odstraszyć mole, włóż ususzone lub świeże liście bylicy do szuflad z ubraniami. Możesz też umieścić je pod wycieraczką lub dywanem, dzięki czemu nieprzyjemne zapachy zostaną zneutralizowane.

Jak pielęgnować bylicę boże drzewko? To prostsze niż myślisz

Bylica boże drzewko osiąga wysokość do 1,5 m. Ma zielone, rozgałęzione pędy i pierzaste liście. Kwiatki zakwitają w zwisających koszyczkach na szczytach łodyg. Roślina kwitnie od lipca do września. Jak o nią dbać? Powinna rozwijać się na stanowisku ciepłym, nasłonecznionym i o glebie próchniczej o odczynie obojętnym. Dobrze, by miejsce było też osłonięte od wiatru. Możesz chronić bylicę boże drzewko przed mrozami, okrywając ją gałązkami świerkowymi. Przycinaj też każdego roku zdrewniałe pędy, dzięki czemu lepiej się rozkrzewi. Nie zapomnij też o regularnym nawadnianiu rośliny.

Więcej o: