Z odkurzacza brzydko pachnie? Weź kawałek sznurka. Szybko i łatwo usuniesz problem

Każde urządzenie warto co jakiś czas wyczyścić, żeby działało i wyglądało jak nowe. Szczególnie w przypadku odkurzaczy, w których gromadzi się wiele kurzu oraz brudu. Jeśli zalegają w urządzeniu za długo, szybko poczujesz, że wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach.

Warto regularnie sięgać po sprawdzone domowe sposoby, które rozwiążą wiele problemów podczas sprzątania. Jednym z nich jest trik na dokładne wyczyszczenie odkurzacza. Nie należy doczyścić jedynie szczotki i wymienić worka. Istotne jest umycie każdego zakamarka, by przykry zapach nie pojawiał się podczas odkurzania. Jak go wywabić? Wystarczy zastosować sprytny trik.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić odkurzacz, by przestał śmierdzieć? Zrobisz to szybko i łatwo

Do wyczyszczenia tradycyjnego odkurzacza potrzebujesz miski z letnią wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń oraz miękkiej ściereczki. Przydadzą się też narzędzia, które pomogą usunąć ze szczotki urządzenia kłęby kurzu oraz włosów. Gdy się ich pozbędziemy, trzeba dokładnie umyć szczotkę wodą z płynem, opłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Wilgotną ściereczką wyczyść również spód oraz kółka odkurzacza. Ze środka wyjmij worek, lecz zanim włożysz nowy, umyj wnętrze wilgotną ścierką i poczekaj, aż wszystko dokładnie wyschnie. 

Trik ze sznurkiem zaoszczędzi mnóstwo twojego czasu. Szybko doczyścisz rury

To jednak nie wystarczy. Żeby na pewno pozbyć się przykrego zapachu z odkurzacza, nie można zapomnieć o dokładnym umyciu rur wilgotną ściereczką. Może sprawić to nieco trudności, lecz wystarczy sięgnąć po sznurek, żeby błyskawicznie rozwiązać problem. Weź naprawdę długi kawałek sznura i na jego środku przymocuj wilgotną ściereczkę. Rozłóż rury, by każdą z nich umyć osobno. Do jednej części włóż końcówkę sznurka i pociągnij. Przeciągając na zmianę sznur z dwóch stron rury, sprawisz, że wilgotna ściereczka będzie poruszać się w środku i zbierać zanieczyszczenia. Gdy wszystkie elementy będą umyte, a następnie dobrze się wysuszą, urządzenie będzie gotowe do użycia.

Więcej o: