Céline Dion ma 13 rodzeństwa. Pracowali u niej jako asystenci i styliści. Każdemu podarowała 100 tys.

Céline Dion urodziła się w bardzo dużej rodzinie w Quebecu. Z 14 dzieci w rodzinie Dion, kanadyjska piosenkarka jest najmłodsza. Ma pięciu braci i osiem sióstr. Wychowywała się w otoczeniu muzyki, a jej mama i rodzeństwo wspólnie pisali piosenki.

Celine Dion to światowej sławy artystka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy wychowała się w dużej rodzinie i jest najmłodszym z czternaściorga dzieci urodzonych przez osobowość telewizyjną Theresę Tanguay. Jej ojciec Adhemar Dion był rzeźnikiem. Céline stała się powszechnie znana po nagraniu w 1997 roku jednej z najbardziej romantycznych piosenek naszych czasów, czyli "My Heart Will Go On" do filmu "Titanic". Po nagraniu dziesięciu albumów w języku francuskim i czterech w języku angielskim Dion zyskała uznanie i zachwyca świat swoją muzyką. W 2016 roku mąż Céline, René Angélil, zmarł na raka, pozostawiając Dion i jej trójkę dzieci. Na szczęście słynna piosenkarka ma dużą rodzinę, co pomogło jej przetrwać trudny okres.

Zobacz wideo Cameron wcale nie chciał piosenki Celine Dion do "Titanica"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzeństwo Céline Dion. Céline śpiewała na weselu swojego brata Michela, gdy miała 5 lat

Już od dziecięcych lat, Dion wraz z rodzeństwem (Denise, Clément, Claudette, Liette, Michel, Louise, Jacques, Daniel, Ghislaine, Linda, Manon, Paul i Pauline) mieli styczność z muzyką. Wraz z rodzicami występowali na weselach i miejskich imprezach. Gdy Céline miała 5 lat, zadebiutowała, śpiewając na weselu swojego brata, Michela. Jak Céline, wspominała później w CNN, ten występ wyznaczył jej drogę do życiowej kariery.

Zaśpiewałam kilka piosenek. Kiedy zaczęłam odczuwać miłość i ciepło publiczności, to mnie dotknęło. Powiedziałem sobie 'Naprawdę, to jest to, co chcę robić przez całe życie'. Chcę być piosenkarką.

Siedem lat później ten sam brat wysłał nagranie jej głosu producentowi muzycznemu René Angélilowi. Co ciekawe, inny z braci kanadyjskiej piosenkarki, Jacques pomógł jej skomponować pierwszy utwór, zatytułowany "Ce n'était qu'un rêve". Miała ona wtedy 12 lat, a on 25. Po usłyszeniu śpiewu Céline, René Angélil zapragnął zrobić z niej gwiazdę i był tak poruszony jej głosem, że zastawił swój dom, aby sfinansować album, zostając jej menadżerem. Co więcej, w tym samym czasie Céline rzuciła szkołę w wieku 14 lat, aby wyruszyć w trasę koncertową. Kilka lat później, bo w 1994 roku, Dion i starszy od niej o 26 lat Angelil powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 

Céline i jej mąż zebrali się na hojny gest. Wsparcie w szczęściu oraz w gorszych momentach

Céline i Angélil pewnego razu na przyjęciu rodzinnym wręczyli każdemu z rodzeństwa kanadyjskiej piosenkarki prezent w wysokości 100 tysięcy dolarów. Pomoc finansowa siostry pozwoliła niektórym z nich np. spłacić kredyt hipoteczny i wyjść z długów. Wokalistka mogła także liczyć na wsparcie swojego rodzeństwa na różnych etapach kariery. Jedna z sióstr Pauline w latach 80. założyła pierwszy fanklub Céline, który ostatecznie przekształcił się w Międzynarodowy Fanklub Céline Dion. Kolejna z sióstr, Manon, pracowała jako jej osobista asystentka i fryzjerka. Teraz gdy wokalistka zmaga się z nieuleczalną chorobą, czyli zespołem sztywności uogólnionej, może liczyć na wsparcie rodzeństwa. Jedna z sióstr, Linda zaoferowała swoją pomoc i w ramach opieki nad piosenkarką, przeprowadziła się nawet do jej domu.

Więcej o: