Ginekolożka: "Nie jesteś nienormalna". Te pięć rzeczy powinnaś wiedzieć przed menopauzą

Menopauza to etap, który przychodzi w życiu każdej kobiety. Chociaż zwykle związana jest z dużymi zmianami i emocjami, ginekolożka i ekspertka od menopauzy dr Mary Claire Haver twierdzi, że można się do niej przygotować. W jednym z nagrań wymieniła pięć rzeczy, które kobiety powinny wiedzieć, zanim zaczną przez to przechodzić.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Dr Mary Claire Haver jest ekspertką w dziedzinie menopauzy. Na swoim profilu na TikToku radzi kobietom, jak walczyć z symptomami, oraz jak przygotować się do tego wyjątkowego momentu w życiu. Jej profil trafił już do ponad 2 milionów użytkowniczek. Kobiety pod nagraniami dzielą się swoimi doświadczeniami i proszą o wskazówki. Ostatnio specjalnie dla tych, które jeszcze nie doświadczają menopauzy, nagrała filmik o pięciu rzeczach, które powinny wiedzieć, zanim to się zacznie. 

Zobacz wideo

Co powinnaś wiedzieć przed menopauzą?

Na początku lekarka zaznaczyła, że jeśli zdecydujesz się na hormonalną terapię zastępczą, a według niej powinnaś to rozważyć, zacznij jak najwcześniej. To leczenie, które ma zmniejszyć objawy menopauzy i poprawić komfort życia. Ginekolożka zauważyła też, że kobiety, które przechodzą menopauzę, czerpią mniejszą satysfakcję ze współżycia. "W czasie zbliżenia nie bój się sięgnąć po lubrykant" - podkreśliła. To jej druga rada.

Ginekolożka o menopauzie: Nie jesteś nienormalna

W dalszej części nagrania kobieta przeszła do omówienia objawów menopauzy. "Bądź świadoma, że przybieranie na wadze, odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu, zmiana nastroju, bóle, mgła mózgowa, dreszcze, spadek libido, depresja, stany lękowe to niektóre z symptomów menopauzy" - zaapelowała. Zaznaczyła, że te objawy mogą zacząć pojawiać się już po ukończeniu 30. roku życia. Na koniec zwróciła się bezpośrednio do każdej kobiety, która przez to przechodzi: "Nie jesteś nienormalna".

Więcej o: