Wetrzyj pastę do zębów w kratkę i wrzuć do worka na śmieci. Brzmi głupio, ale działa

Jak wyczyścić kratkę z piekarnika szybko i bezproblemowo? Wbrew pozorom nie potrzebujesz do tego silnej chemii. Zamiast tego wypróbuj sprawdzone, domowe sposoby. Niezawodny produkt, który ci w tym pomoże, znajdziesz w łazience.

Czyszcząc piekarnik nie można zapomnieć nie tylko o przedniej szybie urządzenia, ale również kratce, na której często w środku stawiamy jedzenie. Z tego powodu nierzadko oblepiają ją resztki jedzenia, przypalenia i tłuszcz. Jak się ich pozbyć szybko i bezproblemowo?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jak wyczyścić kratkę z piekarnika? Niezawodny prepatat znajdziesz w łazience

Czyszczenie kratki z piekarnika w tradycyjny sposób bywa problematyczne i czasochłonne. Wszystko ze względu na niezbyt wygodny kształt oraz zalegający na niej tłuszcz i przypalenia, które sprawiają, że jest lepka i trudna w doszorowaniu. Z tego powodu wiele osób sięga po mocną chemię. Zamiast tego możesz wypróbować sprytnego i niedrogiego triku, który znacznie ułatwi cały proces. Potrzebujesz tylko pasty do zębów i dużego worka na śmieci. Na czym polega?

Wetrzyj w kratkę i poczekaj. Będzie lśnić jak nowa

Czyszczenie kratki z piekarnika z pomocą pasty do zębów jest łatwe i nie wymaga męczącego szorowania. Wystarczy, że wsmarujesz ją dokładnie w ruszt, przede wszystkim skupiając się na miejscach z trudnymi do usunięcia plamami. Następnie włóż ją do worka na śmieci, by niczego nie pobrudzić, i odstaw na 30 minut. Po tym czasie wyjmij, umieść w wannie, zalej wrzątkiem i poczekaj kolejne 15 minut. Na koniec po prostu opłucz ją pod bieżącą wodą, a wszystkie zabrudzenia znikną. Będzie wyglądała jak prosto ze sklepu. I to bez uporczywego szorowania.

Prosty trik na czystą kratkę z piekarnika. Sięgnij po sodę oczyszczoną

Trik z pastą do zębów to niejedyny sposób na to, by szybko wyczyścić kratkę. Możesz także włożyć ją do dużej miski, umywalki (w tym przypadku będzie wymagała odwracania) lub wanny, zalać wrzątkiem i posypać sodą oczyszczoną. Teraz wystarczy poczekać, aż proszek zacznie działać. Po 20-30 minutach wyjmij kratkę i przemyj szczotką lub ostrą stroną gąbki. Nawet wyjątkowo trudne do usunięcia przypalenia odejdą bez problemu. Na koniec opłucz ją pod bieżącą wodą i osusz.

Więcej o: