Kiedy sadzić trawy ozdobne? Pilnuj terminu, a pampasy urosną nawet do 3 metrów

Kiedy sadzić trawy ozdobne? Warto zwrócić na to uwagę jesienią, by już na wiosnę ucieszyć oczy pięknym ogrodem. Oprócz terminów ważne jest też zapewnienie roślinom odpowiedniego wsparcia. Sprawdź, który domowy nawóz do trawy będzie najlepszy.

Trawy ozdobne od jakiegoś czasu cieszą się sporą popularnością. Okazuje się, że ich uprawa nie jest skomplikowana, dlatego warto postawić na taki wystrój. Sprawdź, kiedy sadzić trawę pampasową i na co zwrócić uwagę. Możliwe, że już niedługo zdecydujesz się posadzić ją również i u siebie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Kiedy sadzić trawy ozdobne? Postaw na trawy pampasowe

Trawa pampasowa jest jedną z najbardziej okazałych traw, które służą do ozdoby ogrodu. To piękna i prosta w uprawie dekoracja, którą możesz skomponować z wieloma roślinami. Jeśli warunki będą sprzyjać, trawa osiągnie wysokość nawet do 3 m. Kiedy sadzić trawę pampasową? Okazuje się, że możesz zrobić to w dowolnym momencie, jednak ani nie w okresie kwitnienia, ani nie w zimie. To oznacza, że nie należy robić tego od kwietnia do początku września. Teraz mamy więc dobry czas na sadzenie trawy pampasowej. Zwróć uwagę, że roślina najlepiej rozwija się w słonecznym i osłoniętym od wiatru stanowisku. Dzięki temu urośnie bujnie i zdrowo. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i bogata w wapń. Pamiętaj, że trawa pampasowa nie zniesie ani przelania, ani suszy. Z tego względu warto wysadzać ją w miejscach, które są lekko nachylone. Deszcz nie będzie "stał" wtedy w miejscu i szkodził roślinie. Oprócz tego koniecznie przykrywaj ją pod koniec jesieni, gdyż nie jest mrozoodporna. Pędy zwiąż i okryj trawę pampasową agrowłókniną lub słomianym chochołem.

Nawóz jesienny do trawy? Przygotujesz go sama w domu

Oprócz stanowiska i podlewania warto też dbać o trawę pampasową poprzez dostarczanie jej odpowiedniego nawozu. Nie każdy wie, że nie trzeba sięgać po mieszankę ze sklepu, bo odpowiedni produkt można przygotować samodzielnie w domu. Z czego warto skorzystać?

Trawę pampasową należy nawozić w okresie jej wegetacji dwa razy, wiosną i latem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować też kolejne nawożenie jesienią. W przypadku tego typu roślin sprawdzą się mieszanki zawierające dużą ilość azotu. Możesz wykorzystać na przykład żelatynę spożywczą. Rozpuść 1 łyżkę produktu w filiżance gorącej wody, a następnie rozcieńcz produkt z 3 szklankami zimnej wody. Proporcje zwiększaj w miarę potrzeby. Później wystarczy podlać roślinę, a zostanie wzmocniona.

Więcej o: