Poznali się, gdy Bocelli miał 44 lata, a ona 18. "Duże różnice wieku są u mnie w rodzinie tradycją"

Poznali się, gdy on miał 44 lata, a ona 18 lat. Dzieli ich ponad 25 lat różnicy wieku, lecz to nie przeszkodziło im w tym, by się w sobie zakochać. Andrea Bocelli i Veronica Berti od dawna tworzą związek, któremu przygląda się świat. Jak się poznali?

Andrea Bocelli i Veronica Berti są razem od lat, lecz małżeństwem zostali zaledwie 9 lat temu. Angażują się w zbiórki charytatywne, prowadzą wspólnie fundację i spędzają razem wiele czasu. Kiedy się poznali, ona miała 18 lat, a on 44, lecz to nie przeszkodziło im w tym, by zacząć wyjątkową relację trwającą do dziś.

Zobacz wideo Natalia Kukulska podczas festiwalu w Sopocie zaśpiewała stare hity. "Ta piosenka przyniosła mi 26 lat temu wiele szczęścia"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Poznali się na imprezie. Tego wieczoru Bocelli zadedykował Berti pierwszą arię

Małżeństwo z Veronicą Berti nie było pierwsze. Andrea Bocelli miał wcześniej żonę Enricę Cenzatti, z którą rozstał się w 2002 roku. Niedługo po rozwodzie poznał Veronicę, która od razu go oczarowała. Poznali się przypadkiem. W jednym z wywiadów dla theguardian.com Berti przyznała, że tego dnia miała zupełnie inne plany na spędzenie wieczoru. Jej towarzysze spóźniali się przez złe warunki pogodowe, dlatego kobieta siedziała sama przy pianinie w jednym z pomieszczeń. Andrea Bocelli poprosił znajomego, by zapytał Veronicę, czy dosiadzie się do ich stolika. Wtedy się poznali. Gdy Berti chciała już odejść, Bocelli poprosił ją, by została, a ta spełniła jego prośbę. Tego wieczora Adrea zadedykował jej również pierwszy raz wyśpiewaną przez siebie arię. – Tak naprawdę nasze małżeństwo rozpoczęło się dnia, kiedy się poznaliśmy – przyznał Andrea Bocelli w rozmowie z theguardian.com.

Andrea Bocelli i Veronica Berti. Dzieli ich 25 lat różnicy

Para właściwie od razu zaczęła wspólne życie, lecz pobrali się dopiero w 2014 roku w Toskanii. Andrea Bocelli uzyskał unieważnienie ślubu z pierwszą żoną, dlatego wraz z Veronicą mogli pobrać się w kościele. Artysta przyznaje, że w aktualnej relacji wiele zmienił. – Uczymy na błędach i ja z pewnością nauczyłem się na błędach z mojego pierwszego małżeństwa. To drugie rzeczywiście działa bardzo dobrze – przyznał. Para nie tylko razem żyje, lecz również pracuje. Veronica jest managerką swojego męża, a dodatkowo prowadzą wspólnie Fundację Andrea Bocellego. Okazuje się, że nawet 25-letnia różnica wieku nie jest przy tym dla nich problemem. – To ułatwiła, a nie utrudnia. Duże różnice wieku są u mnie w rodzinie tradycją – powiedział Bocelli.

Więcej o: