W hotelu zwiń ręcznik w rulon i wsuń pod drzwi. Pozbędziesz się problemu. Nie chodzi o hałas

Jedziesz na wakacje do hotelu i chcesz dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort? Umieść pod drzwiami pokoju zwinięty w rulon ręcznik. Po co? Powodów jest co najmniej kilka. Oto trzy najpopularniejsze z nich.

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć z hotelowych pokoi, w których pod drzwiami wejściowymi lub za klamką turyści umieszczają ręcznik. Triki, choć zdecydowanie niecodzienne, mają szerokie zastosowanie. Jakie dokładnie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Dlaczego warto kłaść ręcznik pod drzwiami w hotelowym pokoju? Powód zaskakuje

Ręcznik zwinięty w rulon i wsunięty pod drzwi w pokoju hotelowym na kilka zastosowań. Pierwszy z nich dotyczy sytuacji, gdy gdzieś w budynku wybuchł pożar, a na pomoc polecono ci czekać w pomieszczeniu. Ręcznik utrudni przedostawanie się do środka dymu oraz toksyn, dzięki czemu będzie tam znacznie bezpieczniej. Oczywiście pamiętaj, by w takiej sytuacji ponad wszystko zachować ostrożność i stosować się do poleceń służb czy pracowników.

Nietypowy trik, który ułatwia wypoczynek w hotelu. Wsuń pod drzwi ręcznik

Ręcznik wsunięty pod drzwiami ma także inne cel. Przede wszystkim skutecznie blokuje wszystkie zapachy, zarówno te dochodzące z korytarza do pokoju, jak i te wychodzące z niego na zewnątrz. Podobnie sprawa wygląda z dźwiękiem, a zwłaszcza hałasującymi urlopowiczami, którzy wracają do siebie w nocy. Ten prosty trik sprawi, że nieprzyjemne zapachy i wszelakie odgłosy nie będą utrudniały ci urlopu.

Sprytny trik, który uchroni cię przed włamywaczami. Wykorzystaj ręcznik

To jednak niejedyne zastosowanie ręcznika, które warto znać. Innym ciekawym, ale bardzo pomocnym trikiem podzieliła się tiktokerka o nicku @cathypedrayes. Na czym dokładnie polega jej sposób?

Na nagraniu widzimy, jak zwija ręcznik w rulon i umieszcza między klamką a drzwiami. W ten sposób sprawia, że potencjalni włamywacze, którzy staraliby się dostać do pokoju z pomocą drucika, nie będą w stanie zahaczyć nim o wcześniej zablokowaną klamkę. 

Więcej o: