Weź maszynkę do golenia i potrzyj o gąbkę do naczyń. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy. "Dobry pomysł"

W dobie rosnących cen produktów i usług szukamy sposobów na zasilenie domowego budżetu. Zwykle decydujemy się wtedy na różne oszczędności. Najwięcej zostanie w kieszeni, kiedy przestaniemy wydawać pieniądze na drobne rzeczy, które mogłyby jeszcze posłużyć. Pomoże w tym maszynka do golenia i gąbka do naczyń.

Istnieje wiele fantastycznych domowych sposobów, które pomagają zaoszczędzić, a przy tym zadbać o środowisko. Często wiele składników możemy wykorzystać do pielęgnacji kwiatów lub odstraszenia szkodników z ogrodu. Okazuje się, że podobne rozwiązania możemy zastosować w kategoriach domowych i kosmetycznych. Jak to zrobić? 

Zobacz wideo Myki na wykorzystanie pianki do golenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe wykorzystanie gąbki do naczyń. Pomoże rozwiązać jeden problem

Jeśli używasz jednorazowych maszynek do golenia, doskonale wiesz, jak szybko potrafią się stępić. Nie trzeba jednak tak często wydawać pieniędzy na nowe. Wystarczy sięgnąć po dwa domowe triki, które naostrzą maszynkę i pomogą ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jeden z trików znajdziemy na profilu @sprytne_triki na Instagramie. Na filmiku jest pokazane, jak naostrzyć maszynkę za pomocą gąbki do mycia naczyń. Wystarczy pocierać wielokrotnie maszynkę o szorstką stronę gąbki w kierunku przeciwnym do golenia. Po kilku chwilach będzie jak nowa. Wiele osób jest zaciekawionych tym sposobem, o czym dają znać w sekcji komentarzy.

Sprawdzę z czystej ciekawości, dzięki.
Super trik, dzięki!
Dobry pomysł, wypróbuję i sprawdzę, czy się naostrzy.
 

Pomocna jest nie tylko gąbka. Zajrzyj do szafy, a równie szybko naostrzysz maszynkę

Okazuje się, że w ten sposób można wykorzystać nie tylko gąbkę do mycia naczyń. Jeśli masz w szafie starą parę jeansów lub kawałek takiego materiału, równie dobrze się sprawdzi. Wystarczy pocierać o tkaninę maszynką do golenia, a w kilka chwil będzie idealnie naostrzona. Tak przygotowane narzędzie można ponownie wykorzystać do golenia włosów lub zadbać o ubrania przed nadejściem jesieni. Jak? Można pocierać maszynką swetry lub bluzki, z których chcemy pozbyć się zmechaceń. 

Więcej o: