Pani Zofia skończyła 100 lat i zdradziła swój przepis na długie życie. Ma jedną prostą zasadę

O przepięknej i wyjątkowo wzruszającej rocznicy poinformowało Gminne Centrum Kulturalne w Medyce. W poniedziałek 28 sierpnia 2023 r. swoje setne urodziny obchodziła jedna z mieszkanek, pani Zofia Czerwińska. Przy okazji pani Zosia podzieliła się też jednym ze swoich sposób na długie życie w zdrowiu.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

W uroczystości brali udział przedstawiciele władz samorządowych oraz inni mieszkańcy Medyki. Panią Zofię obdarowano kwiatami i upominkami. "Jubilatka nie kryła wzruszenia. Przybycie gości było dla niej miłym wydarzeniem, a zarazem wielkim przeżyciem. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu - prezentu. Przy gromkim odśpiewaniu '200 lat' wzniesiono lampką szampana toast za zdrowie Pani Zofii" - czytamy we wpisie centrum na Facebooku. 

W mediach społecznościowych pojawiły się również fotografie, dokumentujące przebieg całej uroczystości. 100-letnia mieszkanka Medyki podzieliła się ze zgromadzonymi swoim sekretem na długowieczność. Dodała, że tę jedną prostą zasadę stosowała także jej mama. "Pij Zosiu młodą pokrzywę a będziesz żyła 100 lat" - słyszała często od swojej śp. matki. O niezliczonych, zbawiennych właściwościach pokrzywy możecie przeczytać tutaj.

Pani Zosia skończyła 100 lat. Zdradza co robić, by długo cieszyć się zdrowiem

Pani Zofia samodzielnie zbiera pokrzywę, przygotowuje napar i regularnie go pije. Nie stroni również od picia innych ziół i darów natury, które pomagają dbać o zdrowie. Setne urodziny Pani Zosi były dla mieszkańców Medyki również okazją do wysłuchania wspomnień  z dawnych lat. 

Pani Zofia, mimo swojego zaawansowanego i jednocześnie pięknego wieku, jest osobą bardzo towarzyską, energiczną, życzliwą i otwartą. Cechuje ją także niespotykana pogoda ducha. "Setna rocznica urodzin była okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki, która dożyła pięknych lat, pomimo swojego wieku cieszy się życiem" - czytamy poście na Facebooku.

Źródło: Gminne Centrum Kulturalne w Medyce/Facebook

Więcej o: