Zostaw łyżkę po śniadaniu i podlej dracenę. Tak bujnych liści jeszcze nie miała

Dracena cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Roślina nie dość, że wygląda majestatycznie, to jeszcze oczyszcza powietrze. Warto więc mieć ją w domu. Zwróć jednak uwagę na dwie rzeczy - podlewanie i nawożenie. Jak dbać o dracenę? Podpowiadamy.

Dracena naturalnie występuje w Afryce, Azji i Australii. Wiele gatunków tego sukulenta z powodzeniem nadaje się do uprawy w doniczce. Ozdabiają wnętrza, a na dodatek oczyszczają powietrze. Należy jednak wiedzieć, jak odpowiednio dbać o te rośliny. Okazuje się, że ogromne znaczenie ma technika podlewania i nawożenie, do którego nie potrzebujesz specjalistycznych środków. Jak dbać o dracenę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak się podlewa draceny? Ta technika to klucz do sukcesu

Podlewanie draceny nie jest trudne, jednak warto zapamiętać, jak robić to, by nie zaszkodzić roślinie. Okazuje się, że w okresie letnim należy podlewać ją 1-2 razy w tygodniu. W zimie z kolei warto ograniczać podlewanie i czekać, aż ziemia w doniczce lekko przeschnie. Nie należy jednak dopuścić do zasuszenia bryły korzeniowej. Podlej dracenę, poczekaj 15 minut i wylej z podstawki resztki płynu. Oprócz tego nie zapominaj o regularnym zraszaniu liści, dzięki czemu utrzymasz wilgotność rośliny na odpowiednim poziomie.

Czy dracena lubi fusy od kawy? Okazuje się, że tak

Dracenę należy nawozić wczesną wiosną i latem. Nie musisz jednak korzystać ze sklepowych, gotowych nawozów. Bogactwo składników odżywczych znajdziesz bowiem w tym, co zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Mowa o fusach po kawie.

Przygotowanie nawozu z fusów po kawie jest niebywale proste. Wystarczy, że rozpuścisz 1 łyżkę produktu w 1 l wody i podlejesz dracenę. Dostarczysz jej tym samym sporych ilości azotu, fosforu, potasu, magnezu i żelaza, które wpłyną pozytywnie na wzrost rośliny, która z czasem będzie o wiele efektywniej oczyszczać powietrze w mieszkaniu.

Więcej o: