Wbij goździki w czosnek i rozstaw w mieszkaniu. Powracający problem zniknie raz-dwa

Jednym z najbardziej irytujących sytuacji jest ta, w której nie możemy spokojnie zrelaksować się we własnym domu. Relaks często przerywają różne owady latające w pomieszczeniach. Zarówno muchy oraz komary, jak i muszki owocówki. Okazuje się, że ten powracający problem można szybko i łatwo rozwiązać.

Do pozbycia się much i innych denerwujących owadów z domu nie potrzebujesz kosztownych pułapek czy środków chemicznych. Doskonale sprawdzą się także domowe sposoby. Są skuteczne, niewiele kosztują, a sprawią, że irytujący problem błyskawicznie zostanie rozwiązany. Co się przyda i jak zastosować poszczególne produkty? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czosnek i goździki usuną irytujący problem. Wystarczy kilka sztuk

Muchy, muszki owocówki, komary oraz inne owady nie przepadają za pewnymi zapachami. Dla ludzi są one przyjemne lub neutrale, dlatego warto zastosować je do odstraszenia niechcianych latających gości. Możesz do tego wykorzystać dwa popularne produkty z kuchni, czyli świeży czosnek oraz goździki. Kilka ząbków czosnku obierz, delikatnie rozgnieć, by puściły sok, a następnie wbij do nich po kilka goździków. Gotowy odstraszacz umieść tam, gdzie roi się od owadów. Może być to blat w kuchni, gdzie muszki owocówki grasują przy świeżych owocach albo parapet przy oknie, żeby owady nie wlatywały do domu. Szybko przekonasz się, że po denerwujących towarzyszach nie będzie żadnego śladu.

Co szybko i skutecznie odstraszy owady? Ludzie uwielbiają ten zapach

Zapach czosnku i goździków jest dla ciebie nie do wytrzymania? Nic straconego. Istnieje inny aromat, który jest równie denerwujący dla owadów, a ludzie zwykle go uwielbiają. Mowa oczywiście o wanilii. Jej słodki zapach od razu odstraszy muchy i muszki owocówki. Możesz wykorzystać olejek waniliowy i wlać go do niewielkiej miseczki. Postaw ją przy owocach lub w innym miejscu, gdzie gromadzą się owady, a szybko się wyniosą. Warto również natrzeć nim framugi drzwi oraz okien. Dzięki stworzysz naturalną barierę zapachową, które owady nie przekroczą, a przez to nie zbliżą się do wnętrza mieszkania lub domu.

Więcej o: