Weź 15 zł i biegnij do apteki. Zmarszczki i przebarwienia znikną w mgnieniu oka!

Podstawą zachowania gładkiej i wolnej od zmarszczek skóry - oprócz odpowiedniej diety, trybu życia i regularnego nawadniania się - jest również jej pielęgnacja od zewnątrz. Podpowiadamy, jak zadbać o młody wygląd cery, nie wydając przy tym wszystkich oszczędności.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Podstawą codziennej rutyny w przypadku każdej z nas powinien być krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF, chroniący cerę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oczywiście rynek kosmetyczny oferuje znacznie szerszą gamę kosmetyków oddziaływująch przeciwstarzeniowo. W grę wchodzą również drogi zabiegi estetyczne, takie jak wypełnianie zmarszczek toksyną  botulinową (potocznie botoks) i rożnego rodzaju preparaty na bazie kwasu hialuronowego itp. Obie opcje są oczywiście skuteczne, niestety często wiążą się z dość dużymi wydatkami.

Zanim sięgniemy po te rozwiązania, warto wypróbować naturalne, i przy okazji o wiele tańsze sposoby. Jednym z nich jest maść na bazie żyworódki pierzastej, którą z pewnością znajdziesz w swojej lokanej aptece. Zapłacisz za nią zaledwie ok. 15 złotych, choć ostateczna cena oczywiście od wielkości opakowania, producent i miejsca zakupu.

"Złoto z Madagaskaru" wygładzi zmarszczki za 15  zł. Z pewnością dostaniesz ją w swojej aptece

Co wyróżnia żyworódkę pierzastą? To roślina o wielu zbawiennych dla nas właściwościach, wykorzystywana nie tylko w kosmetyce, ale i w ziołolecznictwie. Ten sukulent, porastający ziemie Madagaskaru, charakteryzuje się niezwykle zróżnicowanym składem chemicznym.

Jak działają maści i kosmetyki z żyworódki pierzastej? Badania naukowe dowiodły, że aktywne składniki zawarte w żyworódce hamują aktywność peroksydacji lipidów, czyli po prostu proces utleniania. Zwalczają tym samym wolne rodniki, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry, w tym m.in. powstawanie zmarszczek.

Liście żyworódki to przede wszystkim bogactwo flawonoidów oraz drogocennych dla skóry witamin E i C. Oprócz tego, "znajdziemy" w niej również zbawienne dla naszej cery grabniki, cynk, magnez, żelazo, wapń, miedź, ryboflawinę, tiaminę i niacynę.

Więcej o: