Ile kosztuje sprzątanie domu? Teraz to już niemal luksusowa usługa

Wydawać by się mogło, że profesjonalne sprzątanie domu to usługa mało wymagająca i raczej tania - przynajmniej wiele osób przez lata tak właśnie myślało. W rzeczywistości jest to zajęcie skomplikowane i - biorąc pod uwagę ceny - dochodowe.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sobotnie porządki to w wielu rodzinach niemalże tradycja. Niektórzy wolą jednak powierzyć sprzątanie swojego domu profesjonalistom. Okazuje się jednak, że usługa ta wcale nie jest tania - można by uznać ją za niemalże luksusową. 

Zobacz wideo Anna Mucha zatrudniła ekipę do układania kartonów w piwnicy

Profesjonalne sprzątanie nie jest tanie, ale chętnych nie brakuje 

Wydaje się, że od wybuchu pandemii COVID-19 popyt na usługi firm i osób prywatnych, zajmujących się profesjonalnych sprzątaniem, stale rośnie. Wszystko dlatego, że przywiązuje się coraz większą wagę do czystości i dezynfekcji, zwłaszcza części wspólnych. Ponadto rosnąca popularność pracy zdalnej sprawiła, że czystość w mieszkaniu przekłada się również na efektywność i komfort pracy, a zatem coraz więcej osób zwraca na to uwagę, by wykonywać swoje obowiązki w uporządkowanym otoczeniu.

Na pomoc każdemu, kto nie ma czasu, by zająć się odkurzaniem, myciem podłóg czy czyszczeniem mebli, ruszają firmy sprzątające. Mimo że ceny wcale nie są małe, zatrudnianie profesjonalnych ekip sprzątających staje się coraz popularniejsze. 

Ile kosztuje profesjonalne sprzątanie domu?

Nietrudno się domyślić, że koszt wynajęcia ekipy sprzątającej uzależniony jest przede wszystkim od wielkości metrażu, ale i szeregu innych czynników, takich jak region czy nawet wielkość miasta. Z wyliczeń serwisu KB.pl wynika, że cennik takiej usługi prezentuje się zazwyczaj w następujący sposób:

  • lokal do 40 mkw - cena sprzątania od 222 zł do 290 zł,
  • lokal do 100 mkw - cena sprzątania od 394 do 473 zł,
  • lokal od 100 do 200 mkw - cena sprzątania od 570 zł do 672 zł.

Warto jednak zaznaczyć, że są to ceny przybliżone, które - w zależności od regionu - mogą się znacząco różnić. Ponadto w koszty takiego pakietu najczęściej wliczają się podstawowe czynności, takie jak mycie łazienki, czyszczenie mebli, odkurzanie, mycie podłóg czy ścieranie kurzu. Za niektóre usługi należy dodatkowo zapłacić. 

Więcej o: