Przy wejściu do mieszkania pojawił się ten symbol? Od razu się go pozbądź. Może oznaczać jedno

Złodzieje grasują zawsze, bez względu na porę roku. Nie da się jednak ukryć, że w sezonie letnim są najbardziej aktywni, ponieważ wiele osób wyjeżdża na urlopy, pozostawiając domy oraz mieszkania bez opieki. Jeśli zauważysz taki znak przy swoich drzwiach lub sąsiada, zacznij działać od razu.

Złodzieje zwykle nie działają pochopnie. Najczęściej długo wybierają dom lub mieszkanie, które planują okraść. Poprzedzają wybór kilkudniową obserwacją, a w międzyczasie stosują różne techniki, którymi oznaczają miejsca, do jakich chcą się włamać. Jeśli u siebie lub sąsiadów zauważysz podobne oznaki, od razu zacznij działać, nim będzie za późno.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zauważyłaś taki symbol przy wejściu do mieszkania? Może oznaczać złodziei

Złodzieje stosują różne techniki, żeby sprawdzić, czy w mieszkaniu nie ma lokatorów. Zwykle są to banalne sygnały, które wielu z nas może zignorować. Warto mieć jednak oczy dookoła głowy. Gdy zauważymy jeden ze znaków, trzeba działać od razu. Może to być jakiś proszek rozsypany na wycieraczce, karteczki przymocowane do drzwi albo wykałaczki wsunięte w zamek. Jeśli nie pozbędziemy się takiej rzeczy, złodzieje będą myśleli, że nasze mieszkanie jest idealnym miejscem do obrabowania. Obecnie popularny jest także jeden symbol.

Złodzieje często rysują na drzwiach lub ścianie obok niewielkie kółko. Jeśli przez jakiś czas nie zostanie przez nas usunięte, rabusie dorysują w nim krzyżyk, co podpowie drugiej grupie, że w tym miejscu nikogo nie ma i można działać. Właśnie dlatego różne podejrzane symbole należy od razu zmazywać, a jeśli zauważymy je przy drzwiach sąsiadów, niezwłocznie ich o tym poinformujmy.

Jak uchronić się przed złodziejami? Wykorzystaj sprytny trik

Uchronienie się przed rabunkiem, kiedy mieszanie zaznaczono w jeden ze wcześniej wspomnianych sposobów, jest szybkie i łatwe. Złodziejom pomaga też jednak rozwój nowoczesnych technologii. Do sprawdzania domów i mieszkań często korzystają z dronów, a także z noktowizorów. Jak w takiej sytuacji uchronić się przed rabunkiem? Poprośmy sąsiadów lub kogoś bliskiego, by co jakiś czas odwiedzał nasze mieszkanie, gdy będziemy na wyjeździe. Możemy też stworzyć iluzję, że cały czas ktoś jest w środku lub wyszedł tylko na chwilę. Jak? Dokładnie odkurz mieszkanie, a następnie na środku jednego z pomieszczeń pozostaw odkurzacz. Złodzieje będą myśleli, że wyszłaś tylko na chwilę i zaraz wrócisz, by dokończyć sprzątanie. Możesz też uruchomić niewielką lampkę z energooszczędną żarówką, która będzie zapalona cały czas, kiedy nie będzie cię w domu. Warto wówczas wybrać taką, którą można ewentualnie włączać i wyłączać, korzystając z aplikacji w telefonie.

Więcej o: