Na jej weselu wszyscy goście byli ubrani na czarno. "To wygląda jak pogrzeb"

Jordan Bussey niedawno wyszła za mąż. Ostatnio opublikowała na TikToku nagranie ze swojego ślubu i wywołała burzę. Jej obserwatorzy nie kryli zdziwienia, gdy dowiedzieli się, że kazała gościom ubrać się na czarno. "To kolor na pogrzeb" - twierdzą.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Wesela rządzą się swoimi prawami, jeśli chodzi o ubiór. W wielu poradnikach przeczytamy, że nie wypada, aby kobiety, które będą towarzyszyć parze młodej w tym wyjątkowym dniu, zakładały czarne, bordowe czy granatowe sukienki, bo przyniosą im pecha. Biel z kolei zarezerwowana jest tylko dla panny młodej. Jordan Bussey postanowiła rozprawić się z tym mitem i poprosiła wszystkich gości, aby ubrali się na czarno.

Zobacz wideo

Goście weselni ubrali się na czarno

W rozmowie z New York Post panna młoda podkreśliła, że tą prośbą chciała wyrazić sprzeciw wobec panujących weselnych trendów. Dodała, że żyjemy w czasach, kiedy można bawić się modą i organizować wesela tematyczne. Jak zaznaczyła, jedni proszą gości o ubranie się w stylu Barbie, ona poprosiła o czarny dress code. Nie widzi w tym niczego wyjątkowego. Choć przyznała, że niektórych gości zdziwił jej pomysł. - Nie rozumieli i byli zdezorientowani, dlaczego obowiązuje taki strój, ale pokazałam im przykłady i zdjęcia tego, w co warto się ubrać - wyjaśniła. Komentujący również mieli podzielone opinie.

"Przykro mi z powodu twojej straty"

Chociaż wiele kobiet w komentarzach pogratulowało Jordan odwagi i kreatywności, zdarzyły się też złośliwe komentarze. "Przykro mi z powodu twojej straty", "Zanim przeczytałem podpis, myślałem, że to pogrzeb" - pisali internauci. Była też grupa przyszłych panien młodych, które zainspirowały się pomysłem Jordan. "Ubiorę się na czarno, a gości poproszę o białe stroje" - napisała jedna z nich. "Ja poproszę gości o tęczowe stroje" - stwierdziła druga. A wam, jak się podoba taka koncepcja?

Więcej o: