Każdego ranka robi jedną rzecz. 95-letni lekarz zdradził swój przepis na długie życie

Reizo ma 95 lat i jest emerytowanym kardiologiem. Mężczyzna od lat cieszy się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Trzyma się kilku prostych nawyków, które sprawiają, że wciąż czuje się młody. Lekarz udowadnia, że wiek to tylko liczba, a doskonałą formę można mieć dosłownie na każdym etapie swojego życia.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo: Nie wolno się przeciwstawiać, a najpiękniejsze jest to, żeby małżeństwo się szanowało

Historię 95-letniego lekarza opisały zagraniczne portale, w tym cnbc.com. Mężczyzna pochodzi z miasta Osaka w Japonii. Podzielił się kilkoma prostymi sposobam, które pozwalają mu zachować tak dobrą formę fizyczną i psychiczną mimo zaawansowanego wieku. Pierwszym z nich jest pewien poranny nawyk, którego emerytowany kardiolog trzyma się od wielu lat.

Każdy dzień lekarz rozpoczyna spacerem w towarzystwie swojej ukochanej małżonki. Para czasami spaceruje po okolicy domu, a czasami wybiera się na piesze wędrówki w pobliżu gór. Japończyk dba o to, by wykonywać co najmniej 7 tysięcy kroków dziennie i pozostawać aktywnym. Dzięki porannemu spacerowi ma dużo energii na resztę dnia.

To jednak nie koniec jego przepisu na długowieczność. Po spacerze, japoński emeryt wykonuje serię ćwiczeń, dopasowanych do jego wieku i formy fizycznej. Za każdym razem jest to najpierw rozciąganie, następnie ćwiczenia siłowe i na koniec - trening równowagi.

95-letni lekarz zdradził swoją receptę na długie i szczęśliwe życie

Kolejną rzeczą, którą Reizo stara się wykonywać codziennie, jest aktywność w social mediach. Po porannym spacerze i gimnastyce siada do laptopa. Za pomocą komunikatów i platform społecznościowych rozmawia z bliskimi, ponieważ pozytywnie wpływa to na jego nastrój.

Od blisko dziesięciu lat regularnie zapisuje też swoje spostrzeżenia, refleksje i myśli na blogu. To jednak nie jedyna jego pasja. Kardiolog stara się również dbać o rozwój duchowy i ma wiele pasji. Jedną z nich jest rysunek - Japończyk codziennie rysuje swój autoportret, co daje mu chwilę wytchnienia i wyciszenia, a także możliwość porozmawiania z samym sobą.

Kolejnym hobby jest ogrodnictwo oraz gra na flecie. Choć jego dzień wypełniony jest aktywnościami, mężczyzna zawsze znajduje trochę czasu na krótką drzemkę. Zazwyczaj kładzie się na chwilę przed południem, co pozwala mu się nieco zregenerować. Drugą drzemkę praktykuje późnym popołudniem. Wcześniej zawsze stara się poczytać książkę.

Kolejnym ważnym punktem jest dbałość o dietę. Pomaga mu w tym żona, która pilnuje, by w jego codziennym jadłospisie zawsze znalazło się wystarczająco dużo warzyw. Japońskie małżeństwo żyje zgodnie z zasadami filozofii Ikigai, o której można przeczytać tutaj.

Źródło: cnbc.com

Więcej o: