Co zrobić z nasionami papryki? Zamiast wyrzucać, daj im drugie życie. Później sobie podziękujesz

Papryka jest warzywem, które wykorzystujemy do przygotowania wielu fantastycznych dań. Dodajemy ją do obiadu, sałatek oraz zup, lecz co zrobić z nasionami, które wykrawamy z papryk w dużych ilościach? Okazuje się, że nie trzeba ich wyrzucać, by się zmarnowały. Można dać im drugie życie.

Dbając o ekologię, a przy tym chcąc nieco zaoszczędzić, warto przyjrzeć się temu, co wyrzucamy do kosza. Jednym z takich produktów są nasiona wykrojone z wnętrza papryk. Dobrze jednak wiedzieć, że można z łatwością dać im drugie życie, oszczędzając przy tym nieco pieniędzy, a przy tym zadbać też o środowisko. Jak wykorzystać nasiona papryki? To łatwiejsze, niż myślisz.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wykorzystać nasiona papryki? Niektórzy robią jedną rzecz

Niektórzy nie zastanawiają się nawet, co zrobić z nasionami papryki, ponieważ od razu je wykorzystują wraz z całym warzywem. Można je jeść, dlatego są osoby, które dodają do dań paprykę wraz z nasionami, by nic się nie zmarnowało. Warto jednak wiedzieć, że choć nie są one trujące, w dużych ilościach mogą prowadzić do niestrawności. Nasiona papryki są również gorzkie, co może wpływać na smak gotowej potrawy. Jak więc można wykorzystać je w inny sposób, szczególnie jeśli masz do zagospodarowania nasiona w dużych ilościach?

Wykrój nasiona papryki i wykorzystaj ponownie. Później sobie podziękujesz

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest umieszczenie nasion wykrojonych z papryki w doniczce z ziemią. Można zasadzić je o każdej porze roku, lecz trzeba pamiętać o tym, by zapewnić nasionom odpowiednie warunki do wzrostu. Muszą być regularnie podlewane oraz ustawione w ciepłym, nasłonecznionym miejscu, gdzie temperatura nie spada poniżej 18 stopni Celsjusza. Po kilku dniach zauważymy kiełkujące listki, a z czasem roślina może przybrać pokaźny rozmiar, zachwycając pięknymi, zielonymi liśćmi, a nawet białymi kwiatami. Gdy sezon będzie w pełni, można przenieść uprawę papryki z doniczek do ziemi w ogrodzie. Z czasem zbierzemy obfite plony, oszczędzając przy tym pieniądze, które wydalibyśmy na zakup warzyw lub nasion do ich sadzenia.

Więcej o: