Foliówki nie mieszczą się w szufladzie? Z tym trikiem w kilka sekund zaprowadzisz porządek

Wiele z nas ma problem z utrzymaniem porządku w szufladzie z reklamówkami. Zbieramy je ze sklepów z przeświadczeniem, że jeszcze się przydadzą, aż w końcu ledwo mieszczą się w szafce. Na szczęście znamy świetny trik, dzięki któremu foliówki zajmą niewiele miejsca.

Niestety foliowe reklamówki są czasem nieuniknione. Jeśli wybieramy się na zakupy z torbą wielorazowego użytku, tak czy inaczej jesteśmy zmuszeni spakować owoce, warzywa, czy orzechy w torebki. Jak je przechowywać, aby uniknąć bałaganu? Znamy świetny patent.

Zobacz wideo

Patent na przechowywanie torebek foliowych. Wypróbuj go, a już zawsze będziesz tak robić

Torebki foliowe najczęściej lądują w szufladzie, ale po jakimś czasie jest ich tak dużo, że trudno utrzymać porządek. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu foliówki zajmą znacznie mniej miejsca. Co należy zrobić? Wystarczy, że złożysz je w trójkąt. Zajmie ci to raptem kilka sekund. Połóż torebkę na płasko i wyrównaj jej powierzchnię, a potem złóż ją na pół wzdłuż dłuższego boku. Powtórz zabieg kilkukrotnie, aż otrzymasz cienki pasek, a następnie zaciągnij dolny róg tak, aby był po przeciwnej krawędzi torby i utworzył trójkąt. Powtarzaj czynność, aż zaciągniesz ostatni róg i zawiń go do środka. To wszystko! Ten banalny trik sprawi, że reklamówki foliowe zajmą znacznie mniej miejsca w szufladzie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przechowywać foliówki? Przyda ci się pudełko po chusteczkach higienicznych

Innym trikiem na przechowywanie torebek jest złożenie ich w kwadrat i zabezpieczenie gumką recepturką, dzięki czemu nie będą się rozkładać, gdy włożymy je do szuflady. Foliówki możemy przechowywać także w pudełku po lodach. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie pudełka po chusteczkach. Jeśli je odpowiednio ułożymy, zyskamy możliwość wyciągania każdej torebki pojedynczo. 

Więcej o: