Domowy sposób na muszki owocówki? Potrzebujesz dwóch składników. "Ej, to działa"

Znasz ten domowy sposób na muszki owocówki? Jest tani, skuteczny i w mig pozbędzie się owadów. Praktycznie każdy z nas wie, jakim utrapieniem mogą być muszki owocówki. Jak się pozbyć natrętnych insektów? Podpowiadamy.

Szybko namnażające się w domu muszki owocówki to zmora wielu pań domu. Wystarczy zapomnieć na chwilę o wyrzuceniu zepsutego owocu lub nie sprzątnąć na czas resztek ze zlewu i problem gotowy. Na szczęście możesz pozbyć się owadów, wykorzystując domowe sposoby, bez potrzeby inwestowania w chemiczne preparaty. Jak się pozbyć muszek owocówek? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Domowy sposób na muszki owocówki. Wykorzystaj ocet i cytrynę

Jakiś czas temu na TikToku @misiotata pojawił się filmik z trikiem na muszki owocówki. Autor nagrania pokazał, że wystarczy włożyć do szklanki kawałki cytryny i dolać octu. Muszki owocówki wlecą do naczynia i szybko utopią się w płynie.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy skomentowali zaprezentowaną metodę i podzielili się własnymi przemyśleniami i trikami na muszki owocówki.

Polecam ocet jabłkowy z płynem do naczyń. Też działa.
Ja dodatkowo ściągam odkurzaczem.
Ej, to działa, dzięki.
Ja daję: woda, ocet, mydło.

Muszki owocówki. Jak się pozbyć insektów?

Oprócz przygotowania pułapki zapachowej możesz też pokusić się o inne sposoby zwalczania muszek owocówek. Na co warto zwrócić uwagę?

Zamiast czekać, aż owady dorwą się do owoców, rozłóż w koszyku kilka goździków. Zapach odstraszy muszki i zapobiegnie składaniu jaj na owocach i rzeczach w pobliżu. Możesz też spryskiwać pomieszczenia olejkami. Te zapachy również nie należą do lubianych przez muszki. Sprawdzi się między innymi mięta, lawenda, bazylia, geranium i kocimiętka. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wymienione rośliny uprawiać w doniczce.

Więcej o: