Zawsze wkładam liść laurowy do pralki. Rozwiązuję problem podczas jednego cyklu

Choć liście laurowe zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni, sprawdzą się też podczas prania ubrań w pralce. Sprawdź, jak niepozorna przyprawa zadziała na tkaniny i po co właściwie warto to robić. Kiedyś zauważyłam ten trik u sąsiadki, a dziś sama też tak robię.

Liście laurowe są popularnym i łatwodostępnym produktem. Zazwyczaj trzymamy je w kuchni w zamknięciu, gdyż wydzielają intensywny zapach. Dzięki temu przyprawa sprawdza się do doprawiania niektórych potraw, na przykład zup i gulaszów. Okazuje się, że można wykorzystać liście laurowe również i poza kuchnią. Po prostu dodaj je do prania. Brzmi dziwnie? Zmienisz zdanie, gdy zobaczysz efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Danuta Martyniuk wskazuje plusy i minusy bycia z Zenkiem. Narzeka na pranie

Jak wybielić ubrania? Pomoże ci liść laurowy

Czasem zdarza się, że po wyjęciu ubrań z pralki pokryte są one nieestetycznymi plamami. Wszystko ze względu na barwnik, który przeniósł się z jednego materiału na drugi. Choć zazwyczaj staramy się uniknąć podobnych sytuacji, chwila nieuwagi wystarczy, by zaplamić odzież. Masz zafarbowane ubrania i nie wiesz, czy da się je jeszcze uratować? Liście laurowe w kilka chwil wybarwią niechciany pigment i przywrócą odzieży dawny kolor. W mig zapomnisz o wybielaczach i innej chemii, bo sprawdzony produkty wybielający, który stosuje się od pokoleń, zapewne masz już w kuchni.

Włóż liście laurowe do pralki. Pozazdrościłam sąsiadce efektów i teraz sama ich doświadczam

Pranie ubrań z liśćmi laurowymi nie jest trudne. Wystarczy, że wrzucisz zafarbowane białe pranie do pralki i umieścisz w bębnie schowane w woreczku do prania bielizny liście laurowe. Nastaw program tak, jak robisz to zawsze i włącz program, a nieestetyczne plamy znikną nawet po jednym cyklu. Oprócz tego możesz też przygotować wywar z liści laurowych, w którym zamoczysz ubrania. Gotuj liście przez kwadrans w wodzie, poczekaj, aż płyn ostygnie i dodaj do środka pranie. Dla lepszego efektu możesz też wzbogacić mieszankę o dwie łyżki sody oczyszczonej z kuchni. Po kilku godzinach wypierz ubrania w pralce standardowym sposobem i ciesz się czystymi materiałami bez plam. Niektóre będą wyglądać praktycznie jak nowe.

Więcej o: