Jak dbać o malwy? Zrób jedną rzecz przed nadejściem mrozów. Za rok bujnie zakwitnie

Malwy to przepiękne, kolorowe byliny, które dawniej były popularne na wsiach. Obecnie coraz rzadziej spotykamy je w ogrodach, lecz warto dać im szansę. Doskonale kwitną i pięknie się rozrastają, zachwycając efektownymi kwiatami. Jak o nie dbać? To łatwe oraz szybkie zadanie.

Malwy to byliny dostępne w różnych odmianach. Zwykle jednak są to rośliny dwuletnie, które najbujniej prezentują się w drugim roku swojego rozwoju. Wówczas obficie obsypują się efektownymi, kolorowymi kwiatami. Przed nadejściem mrozów warto jednak zrobić jedną rzecz. Dzięki temu w sezonie zachwycą każdego, kto na nie spojrzy.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie najlepiej sadzić malwy? To piękne i uniwersalne byliny

Malwy doskonale dopełnią wygląd każdego ogrodu. Można sadzić je solo lub w kompozycji z innymi kwiatami. Warto wtedy pamiętać, by umieścić je na samym końcu. Wszystko dlatego, że bylina ta może osiągnąć wysokość nawet do 3 metrów. Gdy rozrastają się tak wysoko, trzeba zapewnić im dodatkowe podparcie, by silne wiatry ich nie uszkodziły. Poza tym malwy są niezwykle łatwe w uprawie i nie generują żadnych ogrodowych problemów. Fantastycznie rosną w prawie każdej glebie (poza piaskami i gliną), a najbujniej kwitną umieszczone na nasłonecznionych stanowiskach. Podlewanie malw powinno być umiarkowane, ponieważ nie lubią zbyt mokrej gleby. 

Jak zabezpieczyć malwy przed zimą? To szybkie i łatwe

Malwy w ogrodzie będą zachwycały wyglądem od połowy czerwca nawet do końca października, jeśli w sezonie dopisze pogoda. To naprawdę fantastyczne byliny, ponieważ niestraszne są im nawet niskie temperatury. Zwykle doskonale sobie radzą z mrozami bez żadnego wsparcia. Jeśli jednak zależy ci na tym, by za rok pięknie się prezentowały, zadbaj o delikatną okrywę malw. Dodatkowa warstwa ochroni je przed zimnem i silnymi wiatrami, a dzięki temu rośliny będą na tyle zdrowe oraz silne, że w sezonie znów zaczną zachwycać bujnym kwitnieniem. Warto tak zabezpieczyć zwłaszcza młode malwy, a w tym celu można wykorzystać białą agrowłókninę albo suche liście

Więcej o: