Potrzyj szyby w samochodzie ziemniakiem. Szybko przekonasz się, że było warto

Coraz chłodniejsze noce i poranki zaczynają być naszą codziennością. Wilgotna, deszczowa pogoda może dawać się we znaki każdemu, nawet posiadaczom samochodów. Okazuje się, że związany z tym popularny problem kierowców może rozwiązać jeden sprytny trik.

Im chłodniejsze noce i poranki, a wyższa wilgotność powietrza, tym większe prawdopodobieństwo, że zastaniemy rano zaparowane szyby samochodu. Tracimy wtedy cenny czas na to, by przetrzeć okna ściereczką i pozbyć się problemu, który teraz coraz częściej będzie doskwierał kierowcom. Można jednak zastosować sprytny trik, który szybko sobie z nim poradzi. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby szyby w samochodzie nie parowały? Pomoże kawałek ziemniaka

Żeby uniknąć zaparowanych szyb w samochodzie, sięgnij po zaskakujący, choć skuteczny domowy sposób, który kosztuje grosze. Wystarczy jeden niewielki ziemniak. Najpierw dokładnie umyj wszystkie szyby w aucie. Zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie. Dopiero teraz możesz przejść do zabezpieczania ich przed parowaniem. Dokładnie umyj lub obierz warzywo, żeby piasek nie osypywał się na wyczyszczoną szybę i przekrój go na pół. Wnętrzem warzywa pocieraj szyby od wewnętrznej oraz zewnętrznej strony. Dokładnie miejsce przy miejscu. Gdy skończysz, sięgnij po miękką ściereczkę, by wypolerować szyby. Dzięki temu nie będzie żadnych zacieków, a okna przestaną parować.

Na zaparowane szyby pomoże nie tylko ziemniak. Sięgnij po popularny kosmetyk

Nie tylko ziemniak doskonale zabezpieczy szyby przed parowaniem. Możesz do tego wykorzystać również popularny kosmetyk do golenia. Sięgnij po piankę, która doskonale sobie poradzi z wyeliminowaniem problemu. Wystarczy w dokładnie umyte szyby wmasować porcję pianki do golenia, a następnie wszystko wypolerować. Potraktuj tym sposobem szyby z obu stron, a szybko i skutecznie pozbędziesz się zaparowanych szyb. 

Więcej o: