Połącz ocet z solą i rozwiąż jeden problem. Blask od razu oślepi twoich gości

Sól i ocet to dwa podstawowe składniki, które znajdziemy w każdej kuchni. Doskonale sprawdzają się nie tylko podczas gotowania, lecz także można wykorzystać je do szybkiego i łatwego wysprzątania domu. Połączenie soli i octu błyskawicznie rozwiąże jeden popularny problem.

Do rozwiązania wielu problemów związanych ze sprzątaniem i czyszczeniem różnych powierzchni świetnie sobie poradzi połączenie soli z octem. To dwa niedrogie składniki, które znajdują się już w większości kuchni. Dzięki temu możesz od razu po nie sięgnąć i rozprawić się z popularnymi zabrudzeniami. Ta mieszanka świetnie sobie poradzi szczególnie w dwóch sytuacjach.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz sól z octem, by rozwiązać popularny problem. Zniknie od razu

Jednym z popularnych kuchennych problemów są nieestetyczne zacieki, które pojawiają się na szklankach i kieliszkach. Dotyczy to szczególnie osób korzystających ze zmywarek. Możesz jednak szybko sobie poradzić z tym problemem, sięgając po mieszankę octu oraz soli. Jest szyba i łatwa w użyciu, dlatego możesz przetrzeć nią kieliszki tuż przed podaniem ich gościom. Od razu zalśnią oślepiającym blaskiem. Wystarczy 250 ml wody wymieszać z połową szklanki białego octu oraz małą łyżeczką soli. Gdy składniki się rozpuszczą, zanurz w nich gąbkę i przetrzyj kieliszki. Na koniec wypoleruj je bawełnianą ściereczką i gotowe. Po zaciekach na powierzchni szkła nie będzie żadnego śladu.

Jak jeszcze wykorzystasz sól oraz ocet? Ten trik uratuje deskę do krojenia

Sól i ocet przydadzą się także w innych sytuacjach. Można nimi doczyścić różne uporczywe zabrudzenia, a nawet sprawić, że drewniana deska do krojenia znów będzie wyglądała jak nowa. Co należy zrobić, by tak się stało? Obficie spryskaj deskę octem spirytusowym, posyp solą i wmasuj ją w całą jej powierzchnię. Tak przygotowaną deskę pozostaw na 3 minuty, po tym czasie opłucz ją wodą i umyj płynem do mycia naczyń. Gdy deska dobrze wyschnie, możesz na koniec wetrzeć w nią odrobinę oliwy lub oleju kokosowego. Dzięki temu łatwiej będzie usuwać różne zabrudzenia.

Więcej o: