Matka znalazła sposób na oszczędzanie. Zamieszkała z synem w akademiku

Patrycja Ojdowska samotnie wychowuje kilkuletniego Stanisława i jednocześnie studiuje na SGGW. Średni koszt wynajmu kawalerki w stolicy to 2800 zł. Młoda mama znalazła sposób, żeby zaoszczędzić. Zamieszkała z dzieckiem w akademiku. Jak się urządziła?

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Patrycja Ojdowska jest znana w mediach społecznościowych jako @miss_rolnik. Jej profil na TikToku obserwuje prawie 30 tys. osób. To właśnie tam samotna matka pokazuje fragmenty swojej rzeczywistości. Niedawno któryś z obserwatorów zapytał ją, "jak można mieszkać z dzieckiem w internacie?". Kobieta nagrała krótki filmik i opowiedziała o swoim pokoju. 

Zobacz wideo Jak Ania Świątczak radziła sobie z popularnością jako mama?

Mieszka z dzieckiem w akademiku

Jak podkreśliła, mają z synem większy pokój, w którym znajdują się trzy łóżka. - On kosztuje 1360 zł. To jest łóżko mojego dziecka, które mu tu wstawiłam. […]. Stanisław chciał mieć piętrowe. Tutaj ma swoje gry i swoją bazę, której nie mogę wam pokazać. Ma cały zestaw klocków. Biurko jedno. Biurko drugie. Mamy bardzo ładny widok z okna. Tutaj jest moje łóżko, a tam jest nasza kanapa - opowiada na nagraniu.

Choć kuchnia jest w części wspólnej, wszystkie naczynia i garnki studenci trzymają w swoich pokojach. Tam mają też lodówki. Pomimo tego, że w niewielkiej przestrzeni znajduje się wiele przedmiotów, pokój jest czysty, a przestrzeń świetnie wykorzystana.

"Ważne, że dziecko ma gdzie spać"

W komentarzach pod nagraniem nie zabrakło ciepłych słów internautów. "Ważne, że dziecko ma gdzie spać, co jeść jest zadbane i kochane! Życzę poprawy sytuacji, żebyś mogła sobie pozwolić na większe mieszkanie, ale podziwiam", "Nie słuchaj tych, co mówią, że w takich warunkach Twojemu dziecku jest źle! Uważam, że jesteś super zaradną mamą i to taką, która pokazuje dziecku, że nie ma rzeczy niemożliwych i do swoich marzeń i celów należy dążyć! Ile jest matek, dla których dziecko to ograniczenie, by zrobić coś ze sobą?" - czytamy. 

Więcej o: