Rezerwujesz pokój w hotelu? Zapytaj o piętro. Była agentka FBI radzi, aby tych lepiej unikać

Samotne podróżowanie wiąże się z ryzykiem. Tracy Walder, była agentka CIA i FBI, wyjaśniła, w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo w podróży. Zdradziła kilka trików, dzięki którym poradzisz sobie z zagrożeniami.

44-letnia Tracy Walder na instagramowym profilu dzieli się z obserwującymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, zdradza tajniki pracy w służbach, a także wykłada prawo karne na uniwersytecie w Dallas. Niedawno podzieliła się z fanami cenną wskazówką.

Zobacz wideo Polscy siatkarze pokazali, jak wyglądają warunki w pokojach hotelowych w czasie Ligi Narodów

Była agentka CIA i FBI wyjaśnia, jak przygotować się na samotny wyjazd. Rezerwuj pokoje tylko na tych piętrach

W podróży jesteśmy narażone na wiele niebezpieczeństw, ale niektórych z nich możemy uniknąć. Zdaniem byłej agentki przed wybraniem hotelu, powinnyśmy dokładnie sprawdzić okolicę oraz dzielnice, w jakiej się znajduje. W niektórych krajach lepiej nie zapuszczać się do określonych miejsc. Drugą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest piętro pokoju hotelowego.

 

Tracy zawsze wybiera piętra od trzeciego do szóstego, ponieważ są one na tyle nisko, że można się z nich wydostać w razie zagrożenia, a na tyle wysoko, że potencjalny złodziej nie wejdzie do pokoju od zewnątrz. Zwraca uwagę, aby zamykać drzwi od środka, a także wyposażyć się w rygiel, aby mieć pewność, że nikt nie wejdzie do nas, kiedy śpimy. Zanim jednak udamy się na spoczynek, warto dokładnie obejrzeć pokój w poszukiwaniu ewentualnych kamer. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zrób "test paznokcia". Upewnisz się, że nikt cię nie podgląda 

Po wejściu do pokoju hotelowego warto zrobić popularny "test paznokcia". Na czym on polega? Przyłóż palec do tafli lustra zarówno w łazience, jak i w innych pomieszczeniach. Jeśli koniec naszego paznokcia nie styka się ze szkłem, oznacza to, że lustro nie stanowi zagrożenia. Jeżeli jest inaczej, to znak, że lustro jest lustrem weneckim i ktoś ma możliwość podglądania nas w pokoju hotelowym. W takim wypadku należy jak najszybciej poinformować obsługę.

Więcej o: