Urwij kawałek folii bąbelkowej i połóż na patelni. Brzmi głupio, ale działa jak ta lala

Gdy rozpakowujemy paczkę, karton wraz z folią bąbelkową od razu lądują w koszu. Chociaż na pierwszy rzut oka to tylko zwykłe zabezpieczenie paczki, folię warto zostawić z kilku powodów. Przyda ci się na przykład podczas sprzątania kuchni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Folia bąbelkowa to powszechnie znany produkt, ale kojarzony przede wszystkim z pakowaniem paczek. Mało kto wie, że oprócz amortyzacji pakunku ma też kilka innych przydatnych funkcji. Jeśli właśnie był u ciebie kurier, nie wyrzucaj dołączonej do paczki folii, tylko schowaj w szafce na czarną godzinę. Przyda ci się w wielu codziennych sytuacjach.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Folia bąbelkowa. Wykorzystaj ją do mycia naczyń

Na pewno chociaż raz zdarzyło ci się długo szorować mocno zabrudzoną patelnię. Zaschnięte plamy z tłuszczu albo resztki zastygniętego sosu nie jest łatwo doczyścić. Gdy nie jest to możliwe zwykłą gąbką, sięgamy po druciaka. Co zrobić w sytuacji, kiedy akurat nie mamy go w domu? Z pomocą przychodzi folia bąbelkowa, która spokojnie go zastąpi. Wystarczy urwać kawałek, położyć na patelni i wyszorować. Tłuszcz odejdzie i naczynie będzie idealnie czyste. Nie musisz martwić się o zarysowaną powierzchnię, bo folia jest na tyle delikatna, że nie uszkodzi naczynia.

Inne zastosowania folii bąbelkowej. Zabezpiecz nią rośliny

Folia przydaje się także w ogrodzie. Gdy kończy się lato, powoli zaczynamy przygotowywać nasze rośliny na nadejście mrozów. Delikatne i wrażliwe na zimno rośliny okrywamy zazwyczaj agrowłókniną albo osłonką termoizolacyjną. Okazuje się, że folia z powodzeniem może je zastąpić. Ma właściwości termoizolacyjne, więc jeśli osłonisz nią kwiaty, zabezpieczysz je przed przymrozkami. Folią bąbelkową można owinąć takie rośliny jak róże, azalie, hortensje, lawenda, magnolia oraz wrzosy. Sprawdzi się też w przypadku roślin cebulowych i drzew iglastych. Dodatkowo stworzy zabezpieczenie przed szkodnikami.

Więcej o: