Te drzewa iglaste do ogrodu nie są dobrym wyborem. Zimą z igieł nic nie zostanie

Wydawałoby się, że iglaki to świetny pomysł na zielony ogród przez cały rok, ale nic bardziej mylnego. Podpowiadamy, jakie drzewa iglaste do ogrodu wybrać i które z nich zrzucają igły na zimę.

Ogrodnicy uwielbiają iglaki. Są one nie tylko proste w pielęgnacji, ale także cieszą zielenią przez cały rok. Nie każdy jednak wie, że istnieją gatunki, które mogą nas zmylić. Zastanawiasz się, jakie drzewa iglaste do ogrodu będą najlepsze? Odpowiadamy, które z gatunków wybrać.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Jakie drzewa iglaste do ogrodu? Jeśli chcesz cieszyć się zielenią przez cały rok, tych gatunków lepiej nie kupuj

Większość drzew iglastych jest zielona przez cały rok. Istnieją jednak gatunki, które w okresie zimowym pozbywają się igieł, więc jeśli szukamy pięknego krzewu, który przez cały sezon będzie ozdobą ogrodu, lepiej wystrzegajmy się tych gatunków. Oto drzewa iglaste do ogrodu, które będą się sypać.

  • Cyrpyśnik błotny często sadzony jest w parkach, ale zyskuje również popularność jako drzewo ogrodowe. Jest rośliną długoletnią.
  • Metasekwoja chińska, mimo że gubi igły na zimę, jest coraz chętniej uprawiana w ogrodach. To duże drzewo, które w naturalnym środowisku dorasta nawet do 35 metrów wysokości, ale w polskich warunkach urośnie co najwyżej do kilku metrów.
  • Modrzew europejski to najpopularniejsze drzewo iglaste, które gubi igły. Roślina dostosowała się do warunków, a zrzucanie igieł ma na celu przetrwanie ujemnych temperatur w zimie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marzysz o zielonym ogrodzie nawet w zimie? Postaw na te drzewa

Jeśli szukasz drzew iglastych prostych w pielęgnacji i uprawie, postaw na znane gatunki. Jedną z najpopularniejszych jest sosna, która cechuje się długimi i zielonymi igłami, a jej hodowla nie wymaga wielkich nakładów pracy. Świerk to również chętnie sadzone drzewo iglaste. Charakteryzuje się krótkimi i kłującymi igłami oraz dużą odpornością na niskie temperatury. 

Więcej o: