Już nigdy więcej nie wyrzucisz skarpetek bez pary. Wykorzystasz je na 4 sposoby

Praktycznie każdy z nas co jakiś czas gubi jedną sztukę skarpetki i nie wie, co zrobić z drugą. Okazuje się, że możesz jej nadać drugie życie. Nie dość, że pomoże ci w domu, to jeszcze zadba o wygląd i ogrzeje w jesienne dni. Co zrobić z jednej skarpetki?

Czasem się zdarza, że pralka zje kolorową skarpetkę lub jedna sztuka zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Większość osób odkłada pojedyncze skarpetki na dno szuflady i czeka, aż zguba się znajdzie, lub zwyczajnie wyrzuca je do śmieci. Okazuje się, że wcale nie trzeba tego robić. Możesz nadać jednej skarpetce nowe życie, choć pewnie nawet nie zdawałaś sobie z tego wcześniej sprawy. Wystarczy odrobina wyobraźni i pracy. Co możesz zrobić z jednej skarpetki? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ula Woźniak lubi, jak jej facet ma skarpetki w łóżku [Lista Plotka]

Co zrobić ze skarpetek bez pary? Niektóre triki są proste

Niektóre triki na wykorzystanie pojedynczych skarpetek są bardzo proste, podczas gdy inne wymagają nieco pracy i wyobraźni. Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się kilkoma z nich. Okazuje się, że skarpetki pomogą ci w domu i rozwiążą wiele nieprzyjemnych kłopotów. Jakich?

  • Skarpetka jako szmatka do czyszczenia. Materiał doskonale zbiera kurz i sierść zwierząt, dlatego możesz go wykorzystać do sprzątania. Jeśli chcesz wypolerować powierzchnię, chwyć po pojedynczą pończochę lub skarpetkę rajstopową. 
  • Skarpetka jako woreczek zapachowy. Jeśli chcesz, by w twojej szafie ładnie pachniało, wieź jedną skarpetkę i włóż do środka ususzone kwiaty, rośliny czy owoce, a następnie umieść je w szafie lub schowaj do szuflad. Będą wydzielać przyjemny zapach, który rozejdzie się po ubraniach.

Do czego można wykorzystać jedną skarpetkę? Sprawdź triki urodowe

Oprócz sprzątania, skarpetki możesz wykorzystać do zadbania o wygląd, a także zapewnienie ocieplenia w chłodne dni.

  • Skarpetka jako gumka do włosów. Elastyczny materiał sprawdzi się do wykonywania fryzur na włosach, na przykład kucyków. Wybierz brązowe lub czarne pończochy i skarpetki, a później przetnij je od okolicy kostki w górę na około 5-centymentrowe kawałki.
  • Skarpetka jako rękawiczka bez palców. Skarpetki z palcami utrudniają sprawdzenie godziny na telefonie w jesienne dni, ponieważ należy je całkiem zdjąć. Możesz za to zrobić rękawiczki bez palców ze starych skarpet. Chwyć dwie sztuki w tym samym kolorze i odpowiednio je przytnij, a ogrzeją cię w zbliżające się chłodne dni bez wydawania dodatkowych pieniędzy.
Więcej o: