Odkryj nietypowe funkcje pudełka po folii spożywczej. Zamiast je wyrzucać, zastosuj sprytny trik

Często po zakupie folii spożywczej od razu wyciągamy ją z kartonowego opakowania i przechowujemy w jednej z kuchennych szafek. Okazuje się jednak, że to błąd, przez który tracimy mnóstwo czasu. Pudełko po folii spożywczej ma dwie ukryte i niezwykle przydatne funkcje.

Folia spożywcza znajduje się w prawie każdym domu. Często korzystamy z niej do pakowania kanapek, przechowywania żywności lub okrywania pojemników z jedzeniem. Można jednak znacznie ułatwić sobie korzystanie z niej, jeśli przestaniemy wyrzucać kartonowe opakowanie, w którym ją kupiliśmy. Jak je wykorzystać? Ma dwie ukryte funkcje, które pomogą nam zaoszczędzić dużo czasu.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego nie warto wyrzucać opakowania folii spożywczej? Lepiej je zachować

Folia spożywcza ułatwia przechowywanie wielu produktów. Niestety korzystanie z niej bywa niezwykle uciążliwe, kiedy poskleja się i trudno znaleźć jej koniec. Przez to tracimy dużo czasu na odplątaniu folii, by w ogóle móc ją oderwać i z niej skorzystać. Okazuje się, że ten problem rozwiązuje kartonowe pudełko, w którym ją kupiliśmy. Wiele z nich wyposażonych jest w dwa sprytne rozwiązania, dzięki którym możemy stworzyć wygodny podajnik, by folia więcej się nie zawijała i łatwo się odrywała. Jak to zrobić?

Gdy otworzysz opakowanie wzdłuż, jak często zaleca producent, na pudełku powstaną małe, kartonowe "ząbki", które zadziałają niczym nóż. Dzięki temu łatwo będzie można odciąć taki kawałek folii, jaki potrzebujemy. To jednak nie wszystko. Po obu stronach kartonu na bokach znajdziemy niewielkie nacięcia. Trzeba wcisnąć je do środka, a wówczas powstaną dwa uchwyty, na których możemy zawiesić folię. W ten sposób nie będzie się przemieszczała w pudełku, kiedy będziemy wyciągać ją i odrywać o kartonowy brzeg.

Nietypowe zastosowanie folii spożywczej. Przyda się nie tylko do pakowania kanapek

Nie tylko kartonowe pudełko po folii można wykorzystać w nietypowy sposób. Sama folia ma wiele sprytnych zastosowań, o których nawet nie pomyślimy. Przede wszystkim można z jej pomocą zabezpieczyć płyny, które chcemy przewozić podczas podróży. Przydaje się to szczególnie podczas lotu samolotem. Należy odkręcić butelkę z kosmetykiem, owinąć gwint folią i dopiero zakręcić opakowanie. W ten sposób nie wyleje się z niego ani kropla. Folią warto też zabezpieczać kocówkę kiści bananów. Sprawi to, że owoce będą znacznie dłużej świeże.

Więcej o: