Rozpuść łyżkę w wodzie. Ta mieszanka za 2 zł przywróci do życia niemal każdą roślinę

Nawet jeśli doskonale dbamy o ulubione kwiaty doniczkowe, może okazać się, że to nie wystarcza. Czasami trzeba sięgnąć po dodatkowe rozwiązania i podlać je nawozem, który wzmocni i odżywi rośliny. Odkryj dwa świetne przepisy na domowe nawozy. Kosztują mniej niż 2 zł.

Nie musisz specjalnie kupować gotowych mieszanek, które mają pobudzić rośliny do bujnego wzrostu. Wystarczy, że zajrzysz do szafki w kuchni i weźmiesz z niej kilka składników. Dzięki temu szybko przygotujesz samodzielnie domowy nawóz, który sprawi, że liście roślin pięknie się zazielenią. Potrzebne produkty prawdopodobnie masz już pod ręką.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kosztuje mniej niż 2 zł. Ten domowy nawóz sprawi, że liście w mig się zazielenią

Skrzydłokwiaty, wężownice i fikusy często mogą mieć problem z liśćmi, które stają się żółte i tracą jędrność. Warto wtedy przygotować nawóz z jednego składnika. Gdy będziesz regularnie podlewać nim rośliny, szybko zauważysz, że liście odzyskują intensywny zielony odcień. Co będzie ci do tego potrzebne? Wystarczy jeden składnik, a jest nim żelatyna w proszku. Może być to nawet produkt przeterminowany lub z kończącą się datą przydatności do spożycia. Dzięki temu wykorzystasz składnik, który inaczej mógłby się zmarnować. Jak to zrobić? Łyżkę żelatyny rozpuść w szklance ciepłej wody. Gdy mieszanka przestygnie, rozcieńcz ją w trzech szklankach zimnej wody i dopiero tak przygotowanym nawozem podlej ulubione kwiaty. Stosuj regularnie raz na 2 lub 3 tygodnie. 

Napar z ziół nie tylko dla ludzi. Pomogą też odżywić ulubione kwiaty

Świetnym sposobem na odżywienie kwiatów, których liście stają się żółte i nieatrakcyjne, jest zastosowanie mieszanki kilku popularnych ziół. Zwykle sami je pijemy, a tym razem warto gotowym naparem podlać marniejące rośliny. Sięgnij po jedną torebkę pokrzywy, szałwii oraz skrzypu i zalej całość szklanką gorącej wody. Po kilku minutach odcedź napar, a gdy przestygnie, podlej nim rośliny, które potrzebują nawozu

Więcej o: