Katolicka influencerka ostrzega przed współżyciem w ciąży. Ksiądz nie wytrzymał

Najjjka to katolicka influencerka, która aktywnie udziela się na TikToku i Instagramie. Jakiś czas temu zrobiło się głośno na temat jej wypowiedzi dotyczącej współżycia par w okresie ciąży. Do słów Najjjki odniósł się popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur.

Najjjka kilka miesiący temu zabrała głos na temat współżycia w okresie ciąży. Katoinfluencerka stwierdziła, że żadna para (nawet ta, która jest związana sakramentem małżeństwa) nie powinna tego robić. Zdaniem Najjjki jest to poważny grzech. 

Zobacz wideo Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo:

- Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka. Że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością - powiedziała. Screen z jej relacji, która zdążyła już zniknąć z Instagrama, opublikował w swoim artykule na ten temat portal Onet.

Ksiądz skomentował słowa Najjjki: Nie popełniają grzechu

Na słowa Najjjki zareagował popularny w mediach społecznościowych ksiądz Sebastian Picur. Okazuje sie, że nie zgadza się on z tym, co powiedziała katoinfluencerka. - Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia. [...] Jeżeli małżonkowie podejmują współżycie w dniach niepłodnych, ale ogólnie są otwarci na życie, to nie popełniają grzechu - powiedział duchowny. 

Ksiądz Sebastian Picur do Najjjki: Możesz wprowadzić ludzi w błąd

Ksiądz na koniec zaapelował do Najjjki, by częściej konsultowała swoje wypowiedzi. - Droga Natalio, być może czasami swoimi wypowiedziami możesz wprowadzać ludzi w błąd. Dlatego zachęcam, żebyś może wcześniej skonsultowała się z kimś, kto jest bardziej kompetentny w sprawach teologicznych, w sprawach moralnych - stwierdził duchowny. 

Więcej o: