Zmieszaj łyżkę kawy z acetonem. Nietypowy duet zagości w twoim domu na stałe

Wcale nie potrzebujesz wymyślnych produktów, aby oczyścić zabrudzone powierzchnie, z uporczywego brudu. Po prostu przeszukaj dom w poszukiwaniu 2 produktów, które wykonają swoją pracę za ciebie.

Nieważne, jak często sprawdzasz się w roli kucharza to i tak w kuchni z czasem nieuchronnie zrobi się brudno. Z biegiem czasu, małe cząsteczki tłuszczu mogą gromadzić się wszędzie, od szafek po blat kuchenki. Nie ma lepszego czasu, na dokładne i głębokie sprzątanie kuchni niż koniec lata. Okazuje się, że wcale nie musisz kupować specjalnych środków czyszczących czy druciaka, który może jeszcze zniszczyć czyszczoną powierzchnię. Zaschnięty tłuszcz usuniesz z pomocą dwóch produktów, które zapewne masz pod ręką.

Zobacz wideo Jak utylizować tłuszcz po smażeniu, by uniknąć przykrej niespodzianki z zatkanymi rurami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić domowy odtłuszczacz kuchenny? Nieoczywisty duet sprawdzi się w kryzysowych sytuacjach

Jeśli masz dość używania agresywnych środków chemicznych do czyszczenia kuchni lub chcesz znaleźć bardziej naturalny i skuteczny sposób na usunięcie tłuszczu i brudu gromadzącego się na kuchence, blatach i innych powierzchniach kuchennych to mamy dla ciebie rozwiązanie. Wykonanie własnego domowego odtłuszczacza kuchennego to proste i niedrogie rozwiązanie, które pomoże osiągnąć nieskazitelną kuchnię bez narażania na działanie szkodliwych chemikaliów. Jedyne czego potrzebujesz to odrobiny kawy rozpuszczalnej i acetonu lub zmywcza do paznokci.

  1. Wsyp jedną łyżkę kawy rozpuszczalnej do niewielkiego naczynia.
  2. Dodaj cztery łyżki zagotowanej wody i zmieszaj.
  3. Wlej do całości dwie łyżki acetonu i cztery łyżki płynu do mycia naczyń.
  4. Poczekaj, aż roztwór ostygnie i przelej do butelki z atomizerem.
  5. Spryskaj zabrudzoną powierzchnię, a następnie przetrzyj wilgotną gąbką.

Oto jak zrobić sprawdzony, niezawodny odtłuszczacz kuchenny w sprayu. Tworzenie mieszanki

Przepisów na domowe odtłuszczacze kuchenne jest wiele, jednak większość z nich opiera się na naturalnych składnikach, takich jak soda oczyszczona. Skutecznie rozkładają tłuszcz, usuwają brud i pozostawiają, kuchnię pachnącą świeżością i czystością. Jest to, łagodny środek ścierny, który w połączeniu z octem tworzy reakcję chemiczną, która ułatwi czyszczenie. Aby przygotować domową pastę, zmieszaj jedną łyżkę sody oczyszczonej z jedną szklanką ciepłej wody i łyżką mydła. Przed każdym użyciem mocno wstrząśnij butelką i rozpyl roztwór na tłustą powierzchnię. Pozostaw na kilka minut, a następnie wytrzyj czystą szmatką.

Więcej o: