Jak rozpoznać zepsute perfumy? Tak, też mają datę przydatności. Wskazówką jest nie tylko zapach

Zamknięte w szczelnych flakonach nie powinny ulec uszkodzeniu, ale czy na pewno? Sprawdzamy, czy perfumy mają określoną datę ważności i czy mogą się przeterminować.

Większość z nas stosuje je codziennie. Dzięki perfumom czujemy się bardziej komfortowo, a ulubiony zapach może poprawić nam humor. Często kupujemy większe flakony, które starczają nam na dłużej, ale z czasem perfumy zaczynają pachnieć inaczej. Czy to znak, że się przeterminowały?

Zobacz wideo Jak dobierać perfumy, żeby uwodzić?

Czy perfumy mogą się przeterminować? Każdy produkt ma określoną datę ważności

Czy perfumy mogą się przeterminować? Jak najbardziej. Najczęstszym objawem tego, że perfumy straciły ważność, jest stopniowa zmiana nuty zapachowej. Wskazówkami może być również mętnienie płynu lub zmiana koloru. Chociaż perfumy są stosunkowo trwałym produktem, ich ważność w końcu może się skończyć, a stosowanie ich po dacie przydatności może zakończyć się problemami skórnymi lub alergią. Aby sprawdzić, do kiedy możemy ich używać, musimy zerknąć na oznaczenie PAO, czyli symbol otwartego słoika z ilością miesięcy. Symbol ten znajdziemy na kartonowym opakowaniu produktu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak przedłużyć życie perfumom? Przechowuj je w odpowiednim miejscu, a zachowają intensywność zapachu

Czy można zapobiec psuciu się perfum? Wiele zależy od właściwego przechowywania. Pamiętajmy, że perfumy nie powinny stać w ciepłych i wilgotnych miejscach, bo stracą intensywność zapachu i zaczną szybciej zmieniać kolor. Gdzie w takim razie je przechowywać? Najlepiej, by stały w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu np. w szufladzie lub szafce. Warto również zachować opakowanie po perfumach, ponieważ chroni ono przed promieniami światła. Kupujmy zapachy w butelkach z atomizerem, bo uchronią one płyn przed wietrzeniem i zapobiegną ulatnianiu się zapachu. 

Więcej o: