Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Góra brudnych naczyń w zlewie potrafi skutecznie zniechęcić do sprzątania. Z pomocą przychodzi zmywarka, dzięki której w mig uporamy się z kuchennym bałaganem. Przydaje się zwłaszcza po wizycie gości, kiedy rzeczy do umycia jest nadzwyczajnie dużo. Po zakończeniu programu naczynia i sztućce powinny lśnić czystością. Co robić, gdy tak się nie dzieje i wymagają ręcznego wyszorowania?
Posiadanie zmywarki ma wiele zalet. Dzięki niej zaoszczędzamy czas, wodę i pieniądze. Urządzenie posiada kilka programów, które możemy dopasować do rodzaju naczyń. Jeśli po zakończeniu mycia na naczyniach nadal znajdują się resztki jedzenia albo brzydkie zacieki, sprzęt nie spełnia swojej funkcji prawidłowo. Przyczyną może być usterka któregoś z elementów. Najczęściej jest to wina uszkodzonego elektrozaworu. Wtedy zmywarka nie otrzymuje wystarczającej ilości wody do prawidłowego umycia naczyń. Często wina leży też w uszkodzonej grzałce. Bez odpowiedniej temperatury sprzęt nie jest w stanie domyć niektórych zabrudzeń.
Zmywarka może nie pracować prawidłowo również z kilku innych względów, np. z powodu uszkodzonego dozownika detergentu. Nie otwiera się on w odpowiednim momencie, przez co środek myjący nie zostanie wypuszczony na czas. Jeśli zmywarka szumi albo nie słychać, że w ogóle pracuje, awarii mogła ulec pompa. Zepsuty wirnik pompy sprawia, że się ona nie obraca, przez co brakuje ciśnienia do wypchnięcia wody ze spryskiwaczy. Warto sprawdzić też same spryskiwacze oraz filtry. Oznaką zatkanych spryskiwaczy jest niedomyty górny albo dolny kosz z naczyniami. W przypadku zapchanego filtra resztki jedzenia nie będą odprowadzane i będą zostawać na naczyniach.