Do czego służy szufladka pod piekarnikiem? Wcale nie do przechowywania blach. "Całe życie w błędzie"

Mało kto zdaje sobie sprawę, do czego tak naprawdę służy niepozorna szufladka pod piekarnikiem. Podczas gdy jedni trzymają tam garnki i blachy, inni przechowują czerstwe bułki, by je później zetrzeć. Okazuje się, że funkcja jest zgoła inna. Niektórzy nie mogą się jej nadziwić.

Masz pod piekarnikiem szufladkę? Większość z nas trzyma tam ścierki, folię spożywczą, garnki, patelnie i inne akcesoria kuchenne, nie zdając sobie sprawy, że... to błąd, a jej funkcja jest zupełnie inna. Sprawdź, do czego służy niepozorna szufladka. Wiedziałaś o tym wcześniej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Po co jest szuflada pod piekarnikiem? Okazuje się, że nie do przechowywania garnków

Większość piekarników jest wyposażona w szufladkę, która umiejscowiona jest pod głównymi drzwiczkami. To szuflada grzewcza, która służy do... przechowywania ciepłych potraw. Jej konstrukcja utrzymuje wilgotność i ciepło z nagrzanego piekarnika przez dłuższy czas, dzięki czemu jedzenie włożone do środka nie wysycha i dłużej jest ciepłe.

Rozwiązanie pomaga wielu paniom domu, zwłaszcza gdy mają do przygotowania wiele jedzenia i nie chcą, by dana potrawa ostygła przed podaniem jej na stół. Jeśli ugotowałaś już ziemniaki, a mięso wciąż piecze się w piekarniku, przełóż je do półmiska i włóż do szufladki, a nie wystygną. Pamiętaj, by nie przechowywać tam materiałów łatwopalnych lub tego, co źle reaguje na ciepło.

Co trzymać w szafce pod piekarnikiem? Mało kto zdaje sobie z tego sprawę

Na TikToku @kejcik_kaka jakiś czas temu pojawiło się nagranie, na którym autorka przyznała, że przez całe swoje życie nie zdawała sobie sprawy z tego, do czego tak naprawdę służy szufladka pod piekarnikiem.

Pod nagraniem tiktokerki pojawiło się wiele komentarzy. Okazuje się, że wiele osób też nie znało wcześniej prawdziwej funkcji szufladki.

Ja tam trzymam patelnie.
Ja tam trzymam czerstwe bułki do starcia.
Że co? Ja myślałam, że to do przechowywania blach.
Całe życie w błędzie.
Moja mama trzyma tam zawsze cebule.
Więcej o: