Pochłaniacz wilgoci do domu za 4 zł? Rozłóż to w pomieszczeniach. Wyłapie każdą kroplę

Wilgoć w domu to problem, z którym boryka się wiele osób. Poznasz to po osiadaniu kropelek wody na szybach i... rozwojowi pleśni i grzybów. Na szczęście pochłaniacz wilgoci do domu możesz zrobić sama. Wystarczy, że wydasz 4 zł, a problem zniknie w mig.

Jeśli w twoim mieszkaniu jest sporo wilgoci, możesz źle się czuć. Takie otoczenie sprzyja alergiom i problemom skórnym, ale możesz z tym walczyć. Oprócz częstego wietrzenia pomieszczeń zrób w domu prosty pochłaniacz wilgoci. Nie wydasz ani dużo pieniędzy, ani nie przeznaczysz na to sporo czasu. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jak samemu zrobić pochłaniacz wilgoci? Wykorzystaj produkt z kuchni

Szybkim i tanim sposobem na pozbycie się wilgoci z domu jest wykorzystanie soli kuchennej. Po prostu zawiń ją w gazę lub starą skarpetkę i umieść w miejscu, w którym zauważasz najwięcej wilgoci — na przykład na parapecie przy oknie. Po pewnym czasie sól pod wpływem wody rozpuści się, dlatego wymień zarówno ją, jak i gazę lub skarpetkę, na nowe.

Oprócz soli możesz też wykorzystać ryż biały. Niektórzy twierdzą, że produkt pomaga usunąć wilgoć z zamoczonych w wodzie telefonów, dlatego może też pozbyć się wilgoci w domu. Umieść ziarenka w niewielkim spodeczku lub miseczce i postaw przy oknach, a stopniowo pochłoną wilgoć. Oprócz pojemniczka możesz też wsypać ryż do starej pończochy i położyć ją na parapecie.

Jak pozbyć się wilgoci w domu? Domowe sposoby szybko rozwiążą problem

Oprócz domowych pochłaniaczy nie zapominaj również o regularnym, nawet codziennym wietrzeniu pokojów. W pozbyciu się wilgoci pomoże ci też paproć, oplątwa, bluszcz, skrzydłokwiat i róża jerychońska. Z tego względu warto zdecydować się na uprawę tych gatunków roślin w domu. Ogrzewaj pomieszczenia naturalnym światłem i nie zasłaniaj rolet za dnia. W razie możliwości staraj się też nie suszyć mokrych ubrań na stojaku w pokoju, co również sprawia, że gromadzi się wilgoć. Kontroluj kratki wentylacyjne i usuwaj z nich brud, oraz wycieraj miejsca, w których gromadzi się woda.

Więcej o: