Kulki z folii i sody owiń ręcznikiem, a później wrzuć do pralki. Zajmie ci to tylko chwilę

Miękkie i pachnące ręczniki potrafią umilić wieczorną kąpiel. Jak prać ręczniki, by uzyskać właśnie takie efekt? Czasami zdarza się, że śmierdzą nawet po wypraniu, a do tego są szorstkie i nieprzyjemne. Można temu zaradzić, robiąc jedną sprytną rzecz.

Zdarza się, że regularne pranie ręczników nie wystarczy, by pozbyć się z nich plam i przykrego zapachu. Jeśli nawet po kilku cyklach problem nadal się pojawia, warto zastosować jeden z dwóch domowych sposobów. Dzięki temu od razu uporasz się z problemem, a ręczniki staną się miękkie oraz pachnące.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą? Ten trik załatwi sprawę. Stare ręczniki jak nowe po jednym praniu

Ręczniki mogą śmierdzieć nawet po wypraniu. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że w takich ręcznikach nadal mogą rozwijać się grzyby i bakterie, przez co nie udaje się wywabić przykrego zapachu. Istnieje jednak jeden domowy trik, który szybko załatwi sprawę. Wystarczy sięgnąć po sodę oczyszczoną. Nasyp jej na niewielkie fragmenty folii aluminiowej i zawiń luźne kulki. Umieść je na środku ręcznika, a ten dokładnie zawiń. Włóż go do bębna razem z pozostałymi ręcznikami, a na koniec włącz urządzenie i wypierz je jak zwykle. Soda oczyszczona zadziała bakteriobójczo, a umieszczona w bębnie w taki sposób będzie stopniowo uwalniała swoje właściwości.

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu nie były szorstkie? Ten składnik upora się też z przykrym zapachem

Jeśli borykasz się nie tylko z przykrym zapachem, lecz twoje ręczniki są również szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, zastosuj inny domowy sposób. Zamiast po sodę oczyszczoną, sięgnij wówczas po ocet spirytusowy. Wykorzystaj go jako płyn do płukania tkanin. Szklankę tego produktu wlej do komory na płyn, a jeśli chcesz, by po wypraniu ręczniki pięknie pachniały, dodaj jeszcze kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Świetnie sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego, który działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Włącz urządzenie na standardowy cykl prania, a gdy się skończy, ręczniki będą miękkie oraz pachnące.

Więcej o: