Odkręć końcówkę i wlej do węża ogrodowego. Gdy sąsiad zauważy, od razu zrobi to samo

Sezon ogrodowy niedługo będzie dobiegał końca, jednak piękna pogoda wciąż zachęca do biesiadowania na świeżym powietrzu. Jak więc wyczyścić stół i krzesła ogrodowe, by nie spędzić na tym całego dnia? Wystarczy zastosować sprytny trik, a stanie się to prawdziwą przyjemnością.

Czyszczeniem mebli ogrodowych zajmujemy się co najmniej raz w sezonie, gdy tylko się rozpoczyna. Później w międzyczasie zazwyczaj je przecieramy, a kolejne gruntowne czyszczenie warto przeprowadzić na koniec sezonu tuż przed schowaniem mebli na zimę. Jak jednak szybko i łatwo uporać się z zadaniem, by nie spędzić nad tym wiele czasu? Okazuje się, że istnieje sprytny trik.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odświeżyć meble ogrodowe? Środek do czyszczenia plastikowych mebli masz na wyciągnięcie ręki

Czyszczenie mebli ogrodowych wykonanych z plastiku nie powinno być trudne i czasochłonne. Szczególnie że w przypadku takiego tworzywa nie powinniśmy wykorzystywać ostrych gąbek, druciaków czy mleczek z drobinkami, by nie porysować delikatniej powierzchni. Jak więc szybko doczyścić zabrudzenia z plastikowych mebli ogrodowych? Sięgnij po płyn do naczyń i wąż ogrodowy. Wystarczy odkręcić końcówkę węża, by wlać do niej płyn do mycia naczyń. Nałóż ją ponownie i odkręć wodę, by pod ciśnieniem umyć meble za pomocą piany. W międzyczasie możesz przetrzeć meble ściereczką z mikrofibry, a na koniec należy jedynie spłukać detergent wodą.

Jak wyczyścić zestaw mebli ogrodowych wykonanych z drewna? Zastosuj sprytny trik

Mycie mebli ogrodowych wykonanych z drewna może być większym wyzwaniem. Trzeba tutaj zachować ostrożność i nie moczyć ich obficie, by służyły latami. Do miski z wodą wlej odrobinę płynu do mycia naczyń i w takiej mieszance mocz miękką ściereczkę. Odciśnij z niej nadmiar płynu, by przecierać powierzchnię krzeseł oraz stołu. Jeśli meble są impregnowane woskiem, po wyschnięciu możesz wetrzeć w nie wosk pszczeli. Zyskają wtedy piękny kolor, blask i dodatkową warstwę impregnacyjną. 

Więcej o: