Piotr Polk był z pierwszą żoną 7 lat. "Przeżył prawdziwą gehennę". Później jej pomagał

Hanna Polk na początku lat 80. robiła furorę w branży aktorskiej i miała szansę stać się jedną z największych gwiazd polskiego kina. Jednak przez wiele lat walczyła z nałogiem i depresją, czego nie ukrywała. Pierwsza żona Piotra Polka zmarła 4 grudnia 2019 roku w wieku 56 lat.

Hanna Polk, znana z ról w takich produkcjach jak "W labiryncie", "Dom", "Klan" czy "Na dobre i na złe" urodziła się 18 września 1963 w Zblewie. W 1985 roku zadebiutowała w roli aktorki, wcielając się w postać Margret w spektaklu "Maria i Woyzeck", w Teatrze Studyjnym '83 w Łodzi. Jeszcze w tym samym roku zaliczyła debiut filmowy, występując w roli koleżanki Kasi w dwuodcinkowym serialu "Żuraw i czapla". Jej kariera aktorska nabrała tempa, a początkującej aktorce była wróżona wielka kariera. Niestety, pojawiające się problemy ze zdrowiem sprawiły, że nie mogła pracować na planie, a w ostatnich latach życia całkowicie wycofała się ze świata show-biznesu.  

Zobacz wideo Bojarska uważa, że Polki i Polacy mają problem z seksem. Padły komentarze: Kup sobie różaniec

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hanna Polk była pierwszą żoną Piotra Polka. Para rozstała się po siedmiu latach małżeństwa

Podczas studiów na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Hanna poznała przyszłego męża, również aktora, Piotra Polka. Między nimi szybko zaiskrzyło, a uczucie okazało się na tyle silne, że para już na drugim roku studiów postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu. Piotr Polk w rozmowie z "Twoim Stylem", jak cytuje WP Kobieta, wspominał:

Poznałem Hankę na roku i oboje uważaliśmy, że trzeba po bożemu. Żadna tam kocia łapa. Ślub kościelny!

Po roku wspólnego życia para postanowiła wyjechać do Francji, w celach zarobkowych. W związku z problemami finansowymi podjęli się pracy nie w swoim zawodzie. On jako stolarz, ona jako opiekunka do dzieci. Aktorka musiała się także zmierzyć z osobistymi dramatami, gdyż rok po ślubie zmarła jej mama, a niedługo później odszedł także jej tata. Rodzinne tragedie, sprawiły, że kobieta pogrążyła się w depresji. Ich relacja przechodziła poważny kryzys. Małżeństwo Hanny i Piotra nie przetrwało jednak próby czasu. W 1993 roku, po siedmiu wspólnych latach zdecydowali się na rozwód. Młoda aktorka, była zdruzgotana, a Polk związał się z nową partnerką, Magdaleną Wołłejko. Choć media przypisały winę za rozpad małżeństwa aktorowi, znajomi pary tłumaczyli, jak podaje magazyn Viva, że sytuacja wyglądała nieco inaczej. 

Piotr przeżył z nią prawdziwą gehennę. Piła już wtedy, gdy byli małżeństwem, i to na umór. Próbował ją ratować, ale nie chciała się leczyć. Dlatego nie dziwię się, że w końcu odszedł. Zostawił Hance całe mieszkanie, samochód i wyposażenie, nie zabrał z domu niczego.

Śmierć drugiego męża rozpoczęła lawinę kolejnych problemów. Wsparcie okazali przyjaciele i były mąż

Aktorka nie mogła sobie poradzić z rozstaniem z pierwszym mężem. Zmagała się z depresją, chorobą alkoholową i nie miała siły, by cokolwiek zrobić. Hanna Polk zdradziła w rozmowie z "Twoje Imperium", jak cytuje WP Kobieta:

Wiele było wtedy takich dni, kiedy sporo wysiłku kosztowało mnie, żeby w ogóle wstać z łóżka, ubrać się, wyjść z domu. Odrzucałam nawet pomoc przyjaciół, którzy się o mnie martwili.

Radość życia odzyskała dopiero po niecałej dekadzie, gdy w trakcie kuracji odwykowej poznała drugą miłość. W 2002 roku poślubiła Marka Kurkowskiego, z którym doczekała się dwóch synów - Franka oraz Kubę. Zamieszkali na jednym z osiedli na warszawskich Bielanach. Niestety w 2010 roku wybranek aktorki niespodziewanie zmarł, co było kolejnym ciosem w jej życiu. Aktorka została sama z dwójką dzieci i bez środków do życia. Ponownie popadła w nałóg alkoholowy. Straciła mieszkanie, które było obciążone kredytem hipotecznym, a jej synowie trafili pod opiekę siostry i szwagra. Pomocną dłoń wyciągnął do niej pierwszy mąż, Piotr Polk, który opłacił terapię oraz miejsce w ośrodku leczenia uzależnień. Aktor podkreślił na łamach "Twojego Stylu", jak cytuje Plejada:

Przecież coś ważnego nas łączyło. Nie można zresetować przeszłości. Tyle że to jest sprawa sprzed ponad 20 lat. Potem Hanka miała drugiego męża, dwoje dzieci. Ja jej czasem pomagam, jednak nie po to, by zabić wyrzuty sumienia.

W 2012 roku w wypadku Hanna Polk złamała nogę i z powodu komplikacji trafiła w ciężkim stanie do szpitala, gdzie groziła jej nawet amputacja kończyny. Po wyjściu ze szpitala trafiła do Domu Aktora w Skolimowie. W ostatnich latach słuch po aktorce zaginął. W grudniu 2019 roku Hanna Polk zmarła niespodziewanie, o czym poinformowała siostra Hanny Polk, Aleksandra. Aktorka miała 56 lat.

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
  • Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
  • Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Więcej o: