Uprowadzili ciężarówkę z ubraniami Balmain. To była najnowsza kolekcja na paryski tydzień mody

17 września Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny domu mody Balmain, poinformował o kradzieży ubrań z najnowszej kolekcji. Ciężarówka przewożąca ponad 50 kreacji została uprowadzona. Miały one zostać zaprezentowane na tygodniu mody w Paryżu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Balmain to francuski dom mody założony przez Pierre'a Balmaina w 1945 roku. Do dziś jest uważany za jedną z najbardziej luksusowych marek na świecie. Oprócz ubrań tworzą też produkty do włosów, kosmetyki oraz biżuterię. W 2011 roku dyrektorem kreatywnym marki został Olivier Rousteing, który w niedzielę 17 września za pośrednictwem Instagrama poinformował o nieprzyjemnym incydencie.

Zobacz wideo

Dom mody Balmain. Kradzież ubrań z najnowszej kolekcji

Na profilu Oliviera Rousteinga na Instagramie możemy przeczytać, że w weekend uprowadzono ciężarówkę, którą przewożone były najnowsze kreacje Balmain. Było ich ponad 50. Samochód przewoził ubrania pomiędzy paryskim lotniskiem a siedzibą domu mody. Kierowcy nic się nie stało.

Wiele osób ciężko pracowało, aby ta kolekcja powstała. Robimy wszystko od nowa, ale to taki brak szacunku. Tak wielu pracowników, dostawców, mój zespół i ja.

Rousteing dodał, że nie poddaje się i kontynuuje przygotowania do paryskiego tygodnia mody.

 

Tydzień mody w Paryżu. Balmain nadal chce wystąpić

27 września dom mody Balmain ma zaprezentować w Paryżu kolekcję wiosna-lato 2024. W wydarzeniu biorą udział najbardziej znane marki na świecie, takie jak Chanel, Louis Vuitton czy Dior. Sprawa napadu na ciężarówkę jest badana przez policję, śledztwo trwa. W komentarzach pod postem Oliviera pojawiło się wiele komentarzy od wspierających internautów.

To okropne.
O mój boże. Tak mi przykro.
Brak słów. Ludzie nigdy nie myślą o włożonej w to pracy.
Wiem, że ty i twoja kreatywność będziecie w stanie to pokonać!
Bardzo mi przykro to czytać... Solidaryzuję się z tobą i twoim zespołem.
Więcej o: