Nałóż rajstopy na kran i odczekaj kilka minut. Szybko przekonasz się, że było warto

Jak wyczyścić kran z kamienia i brzydkiego osadu? Okazuje się, że możesz sięgnąć po dwa nietypowe rozwiązania, które nie tylko w mig rozprawią się z problemem, lecz także niewiele kosztują. W tym celu warto sięgnąć przede wszystkim po cienkie nylonowe rajstopy lub pończochę.

Uporczywy kamień po twardej wodzie nie zawsze udaje się doczyścić tradycyjnymi sposobami. Warto wtedy sięgnąć po domowe sposoby, które mogą być nietypowe, lecz dobrze się sprawdzają. W tym celu przydadzą się rzeczy, o jakich nigdy byś nie pomyślała. Co warto wziąć do umycia kranu w kuchni lub łazience

Zobacz wideo Blanka Lipińska niezadowolona z kranu. Miał robić gazową wodę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym najlepiej wyczyścić kran? Domowe sposoby na czyszczenie baterii

To może być zaskakujące, lecz do skutecznego doczyszczenia kranu z brudu i kamienia można wykorzystać cienkie rajstopy lub pończochę. Najlepiej sięgnąć po te, które i tak mieliśmy już wyrzucić, by na chwilę dać im jeszcze jedną szansę. Doskonale sprawdzą się do wypolerowania powierzchni kranu, nadając mu blask. Zacznij od nałożenia na kran nietypowego składnika, jakim jest ketchup. Teraz naciągaj na niego pończochę, dokładnie rozprowadzając produkt po całej powierzchni. Gdy wszystko dobrze przylega, pozostaw konstrukcję na dwie minuty. Po tym czasie ściągaj pończochę w taki sposób, by zebrać z kranu cały ketchup. Na koniec możesz wypolerować powierzchnię czystą częścią rajstop.

Jak wyczyścić kran w kuchni? Zabezpiecz go przed smugami i osadem z kamienia

Nie tylko rajstopy i ketchup pomogą uporać się z kamieniem osadzającym się na kranie. Można wykorzystać popularny, naturalny sposób, jakim jest wykorzystanie octu spirytusowego. Zmieszaj go z wodą w proporcjach 1:1 i zamocz w nim bawełnianą ścierkę. Owiń nią szczelnie kran i pozostaw na 5 minut. Po tym czasie wytrzyj powierzchnię do sucha, a następnie potrzyj ją woskiem świecy. Dopiero teraz wypoleruj kran. Wosk pozostawi cienką, niewidoczną warstwę, dzięki której kamień nie będzie się tak łatwo osadzał na powierzchni kranu.

Więcej o: