Pomaga nie tylko na włosy. Wsyp garść do wody i włóż stopy. Różnicę zobaczysz po 30 minutach

Skrzyp polny stosowany był ze względu na liczne właściwości prozdrowotne od czasów imperium greckiego i rzymskiego. Okazuje się, że jest to również panaceum w przypadku dolegliwości związanych z nogami. Podpowiadamy, jak zrobić kąpiel na bazie skrzypu polnego dla stóp.

Skrzyp polny to roślina, której początki stosowania sięgają czasów starożytnego Rzymu i Grecji. Tradycyjnie, używano jej do tamowania krwawień, leczenia wrzodów i ran oraz leczenia gruźlicy i chorób nerek. Skrzyp zawiera krzem, który pomaga wzmocnić kości. Z tego powodu, niektórzy lekarze zalecają, skrzyp polny jako lek na osteoporozę. Stosowany jest, także jako środek moczopędny oraz jako składnik niektórych kosmetyków w celu poprawy zdrowia skóry, oraz włosów.

Zobacz wideo Iza Małysz przerażona nowym tańcem? Bolą ją nogi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Korzyści ze stosowania skrzypu polnego w pielęgnacji i nie tylko. Oto jego główne zadania

Skrzyp polny to bardzo popularne zioło, które można spotkać niemal na całym świecie. Spośród szerokiego wachlarza zastosowań, najczęściej wykorzystywany jest w kosmetologii, poprawiając kondycję zdrowotną włosów i paznokci. Często jednak stanowi również główny składnik leków stosowanych w leczeniu chorób układu moczowego. Oto korzyści, których można się spodziewać przy regularnym stosowaniu.

 • Choroby układu moczowego. Picie skrzypu świetnie wpływa na układ moczowy i stosowany jest w celu łagodzenia objawów chorób dolnych dróg moczowych. Napar łagodzi ból poprzez rozluźnienie dróg moczowych.
 • Właściwości metaboliczne związane są z obecnością krzemu.
 • Zawarte w roślinie cenne składniki sprawiają, że włosy wolniej obumierają i stają się mocniejsze. Skrzyp polny ma właściwości spowalniające i ograniczające wypadanie włosów.
 • Wzmacnia on paznokcie i przywraca im zdrowy wygląd. Kuracja trwająca kilka tygodni powinna przynieść bardzo pozytywne rezultaty.
 • Skrzy polny może być stosowany przy urazach skóry, oparzeniach oraz w stanach zapalnych skóry w formie okładów. Zewnętrznie wywary stosuje się do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej.
 • Może być stosowany pomocniczo w przypadku obfitych miesiączek.
 • Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość stóp, wypróbuj skrzyp. Dzięki niemu nadmiar potu, zamiast wydostawać się na powierzchnię skóry, będzie wydalany wraz z moczem.

Moczenie nóg w skrzypie polnym. Domowa kąpiel na bazie naturalnych składników

Pielęgnacja stóp jest niezwykle ważna, jeśli chcemy zadbać o ich wygląd, a także zdrowie. Przy natłoku codziennych obowiązków panaceum na wiele dolegliwości związanych z nogami, takich jak nadmierna potliwość, infekcje, stany zapalne oraz obrzęk kąpiel będzie idealnym rozwiązaniem po męczącym dniu. Moczenie nóg w leczniczej, ziołowej i naturalnej mieszance na bazie skrzypu polnego jest niezwykle proste. Jedyne czego potrzebujesz to garść suszonego skrzypu polnego oraz zimna woda. Pamiętaj, aby przed zabiegiem wykonać test uczuleniowy. 

 1. Wrzuć do miski z zimną wodą garść suszonego skrzypu polnego.
 2. Całość odstaw na 12 godzin.
 3. Mocz stopy w misce przez 30 minut.
 4. Następnie osusz i zaaplikuj krem nawilżający w skórę.
 5. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.
Więcej o: