Oklejam tym lustro i zapominam o smugach. Nie muszę co chwilę go czyścić, a zacieki są wspomnieniem

Jak wyczyścić lustra, żeby nie było smug? Dzięki prostemu trikowi możesz na długo zapomnieć o czyszczeniu. Wystarczy, że skorzystasz z popularnego produktu z kuchni i okleisz nim powierzchnię. Znałaś wcześniej ten trik? Jest prosty, niezawodny i kosztuje mniej niż 5 zł.

Większość z nas chciałaby się dokładnie przeglądać w lustrze, które nie nosi na sobie śladów z palców i zacieków. Niestety powierzchnia szybko się brudzi, a częste czyszczenie to zmora niejednej pani domu. Okazuje się, że w prosty sposób możesz uniknąć problemu i czasochłonnej pracy. Po prostu naklej to na lustro. Od razu zauważysz różnicę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Naklejam to na lustro. Przykry problem odchodzi w zapomnienie

Niektórzy nie wyobrażają sobie wystroju mieszkania bez lustra. Niestety powierzchnia ma swoje minusy, jakim są szybko gromadzące się zanieczyszczenia. Z problemem borykają się w większości osoby, które mają dzieci, bo ślady palców stają się przy nich czymś powszechnym i codziennym. Na szczęście możesz tego uniknąć. Wystarczy, że okleisz przedmiot... folią spożywczą z kuchni. Najpierw dokładnie wyczyść lustro, a następnie rozprowadź folię i przy krawędziach przymocuj ją przezroczystą taśmą. Unikniesz parowania z wody, smug i zabrudzeń. Musisz jednak pamiętać, by co jakiś czas wymieniać folię na nową. Produkt znajdziesz w większości sklepów i nie kosztuje wiele (czasem nawet mniej niż 5 zł), dlatego to dobra metoda na zapobieganie zabrudzeniom na lustrze.

Czym najlepiej czyścić lustro? Postaw na prosty domowy środek

Jeśli nie chcesz skorzystać z triku z folią spożywczą, możesz przygotować domową mieszankę czyszczącą lustro. Wystarczy, że zmieszasz wodę i odrobinę mydła. Zanurz w roztworze delikatny ręcznik papierowy i przetrzyj dokładnie lustro. Później wytrzyj je suchym ręcznikiem, starając się nie pozostawiać smug. W trosce o tworzywo lepiej nie korzystać z silnych środków, takich jak sok z cytryny, amoniak czy ocet. Jeśli nie ma wielu zabrudzeń, często sprawdzi się zwykła ciepła woda i czysta szmatka z mikrofibry.

Więcej o: