Ksiądz uderzył w starsze kobiety podczas oburzającego kazania. "Straszydła"

Ksiądz Michał Woźnicki zasłynął w mediach za sprawą wielu oburzających wypowiedzi. Obecnie o duchownym znowu jest głośno. Woźnicki w czasie kazania wypowiedział się ponownie na temat kobiet.

Ksiądz Michał Woźnicki jakiś czas temu został wyrzucony z zakonu salezjanów. Powodem tej decyzji była niesubordynacja księdza. Natomiast dwa lata temu rozpoczęła się procedura mająca na celu usunięcie go ze stanu duchownego. Suspendowany ksiądz nie powinien odprawiać obecnie mszy. Mimo to Woźnicki nadal to robi.

Zobacz wideo Jak pokolenie Z wyobraża sobie ślub?

Ksiądz Woźnicki obrażał kobiety z ambony

Niedawno o Woźnickim znowu zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą jego oburzającej wypowiedzi w trakcie kazania. Mimo że duchowny nie powinien odprawiać nabożeństw, garstka wiernych nadal jest po jego stronie. Na filmach, które są publikowane na platformie YouTube możemy zobaczyć, że kazań Woźnickiego zawsze wysłuchuje grupa osób. Co ciekawe, ksiądz nie ma oporów, by uderzać w wiernych personalnie. 

Tym razem Woźnicki skomentował wiek kobiet obecnych na jego nabożeństwie. Jego zdaniem starsze osoby przypominają... "straszydła".  - Wy się starsze osoby bójcie, jak wyglądacie na starość. [...] Czy podobne jesteście do świętych niewiast czy do jędz? - mówił ksiądz. 

"On ma do ciebie prawo"

To nie pierwszy raz, gdy słowa księdza Michała Woźnickiego wzbudzają kontrowersje. Kilka lat temu duchowny wypowiedział się na temat obowiązków dobrej żony. - Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała. A nie ona powie, że ma teraz egzamin z filozofii. Albo z psychologii, bo ona chce być psycholożką! On ma do ciebie prawo. I masz obowiązek być jako żona. Bo inaczej będzie szukał kochanki albo perwersyjnie będzie szukał zmiany orientacji - powiedział duchowny.

Więcej o: