Wybrano najpiękniejsze imię damskie na świecie. W Polsce jest jednym z najpopularniejszych

Wybór imienia dla dziecka często spędza przyszłym rodzicom sen z powiek. Zadanie ułatwili naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham, którzy pod kierownictwem profesora lingwistyki kognitywnej dr. Bodo Wintera wybrali najpiękniejsze imię żeńskie na świecie.

Jakie jest najpiękniejsze imię dla dziewczynki? Jest nie tylko popularne na całym świecie, ale również polscy rodzice chętnie je wybierają i należy do grona najpopularniejszych imiona nadanych w 2022 roku. Symbolizuje inteligencję i wrodzoną mądrość.

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

Naukowcy zdecydowali. Wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki

Wybranie idealnego imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przyszli rodzice mają trudny orzech do zgryzienia. Jedni sięgają po imiona przodków, inni zaś szukają oryginalnej alternatywy. Nad problemem pochylili się naukowcy z Birmingham, którzy wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki. Zbadali wiele imion pod kątem brzmienia, znaczenia oraz popularności i wybrali jedno, które wcale nie należy w Polsce do rzadkości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W Polsce imię Zofia jest jednym z najpopularniejszych. W 2022 roku otrzymało je niemal 6 tysięcy osób

Według badaczy najpiękniejszym imieniem jest Sophie, czyli Zofia. Imię to stoi na czele najczęściej nadawanych w naszym kraju. W 2022 roku otrzymało je, aż 5714 dziewczynek. Zofia pochodzi z języka greckiego. To kobieta inteligentna i roztropna, charakteryzująca się wrodzoną mądrością. Jest wrażliwa na krzywdę innych i zawsze skora do pomocy. Szybko przywiązuje się do ludzi, obdarza ich zaufaniem i chętnie współpracuje. Wspaniale sprawdza się w roli matki i żony, a dla rodziny jest w stanie wiele poświęcić. Idealnie nadaje się do pełnienia służby publicznej i sprawdzi się w takich zawodach jak lekarz, pielęgniarka, nauczycielka, czy pedagog.

Więcej o: