Namocz ręczniki papierowe i opatul nimi słuchawkę prysznicową. Kamień zejdzie sam w 15 minut

Wiele osób spędza dosłownie godziny na czyszczeniu prysznica i drobnych elementów, takich jak słuchawka, z której leci woda. Okazuje się, że możesz znacznie ułatwić sobie zadanie. Czym czyścić słuchawkę prysznicową? Wypróbuj ten trik. Dzięki niemu przedmiot umyje się praktycznie sam.

Prysznic jest prostym i tanim rozwiązaniem w każdym domu. Niestety czyszczenie kabiny zajmuje sporo czasu, a nie inaczej jest też ze słuchawką, na której szybko osiada brud i osad z kamienia. Na szczęście już dawno poradziłam sobie z tym problemem. Moczę ręczniki w tym płynie, nakładam na słuchawkę i czekam, aż wyczyści się sama. Jak to działa? Przekonaj się sama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Czym wyczyścić słuchawkę od prysznica? Postaw na domową mieszankę

Kamień osiadający na słuchawce od prysznica może być uciążliwy, dlatego warto poznać prosty patent na czyszczenie przedmiotu w czasie, gdy sama będziesz mogła poodpoczywać. Wystarczy, że wlejesz do pojemniczka wodę i ocet zmieszane w proporcji 1:1. Możesz też pokusić się o dodatek kilku kropli soku z cytryny. Zanurz w mieszance ręczniki papierowe, a następnie opatul nimi dokładnie słuchawkę od prysznica. Zrób to z każdej strony, by mieć pewność, że metoda zadziała. Odczekaj około 15-20 minut, zdejmij ręczniki i przemyj słuchawkę wodą. Na koniec wytrzyj ją do sucha. Pamiętaj, że jeśli będziesz dokładnie wycierać powierzchnie w łazience z wody, opóźnisz powstawanie osadu z kamienia.

Jak wyczyścić słuchawkę prysznica? Przyda ci się soda oczyszczona

Innym trikiem na czyszczenie słuchawki prysznicowej jest wykorzystanie sody oczyszczonej, którą większość z nas ma w swojej kuchni. Chwyć za opakowanie, wsyp produkt do miseczki i połącz go z niewielką ilością wody, by uzyskać gęstą pastę. Następnie nałóż gotowy preparat na słuchawkę prysznica i odczekaj około 3 godziny. Na koniec zalej słuchawkę wodą utlenioną, wyszoruj przedmiot i umyj go do czysta wodą. Po wszystkim nie zapomnij o wytarciu powierzchni do sucha. Soda oczyszczona nie dość, że usunie nieestetyczny kamień, to na dodatek zlikwiduje pojawiające się plamy z pleśni.

Więcej o: