Weź spinacz i przyklej go do szafki. Każdy powinien poznać to genialne zastosowanie

Spinacze do bielizny wbrew pozorom posłużą nie tylko do wieszania prania do wyschnięcia. Istnieje wiele sposobów wykorzystania tych akcesoriów w domu. Dzięki nim możemy nie tylko zaoszczędzić, ale także sprytnie ułatwić sobie codzienne czynności.

Spinacz do bielizny lub klamerka to zapięcie używane do wieszania ubrań w celu ich wysuszenia, zwykle na sznurze do odzieży. Występują w wielu różnych wzorach, a także kształtach i znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Okazuje się, że oprócz ich tradycyjnego zastosowania mogą służyć nam również w innych częściach domu, tym samym ułatwiając wiele czynności.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe zastosowanie spinaczy do prania. Zawieś na nich, co potrzebujesz

Najlepszym sposobem przechowywania kuchennych ściereczek czy gumowych rękawiczek, których używasz do mycia naczyń lub czyszczenia, jest powieszenie ich z pomocą klipsów do prania, tak by w przypadku zamoczenia wilgoć mogła ściekać, zamiast gromadzić się w nich i powodować problemy z pleśnią. Stwórz miejsce do powieszenia kuchennych akcesoriów do sprzątania, przyklejając spinacz do bielizny z pomocą dwustronnej taśmy klejącej np. po wewnętrznej stronie drzwiczek szafki.

Kilka nowatorskich zastosowań klamerek. Od porządkowania skarpetek po przechowywanie sznurków

Pierwsze spinacze do bielizny służyły wyłącznie do wieszania prania. Ale dziś te skromne drewniane klipsy inspirują wszelkiego rodzaju oryginalne i kreatywne projekty ulepszeń w domu.

  • Kiedy zaczynasz sadzić od zera, majeranek nie różni się niczym od mięty, dopóki roślina w końcu nie przełamie gleby i nie nabierze kształtu. Do tego czasu, aby zidentyfikować zieleń, napisz nazwy przyszłych ziół na zwykłych drewnianych spinaczach do bielizny i przypnij je do krawędzi donicy.
  • To, co suszarka połyka, w końcu wypluwa, a kiedy to zrobi, oto jak możesz mieć pewność, że pojedyncze skarpetki będą pasować. Przyklej spinacze do bielizny do pomalowanego kawałka drewna lub tablicy, a będziesz mieć wyznaczone miejsce na skarpetki.
  • Zwiń, przypnij, kategoryzuj i gotowe. Użyj spinaczy do bielizny, aby uporządkować kable łączące komputer, odtwarzacz DVD, telewizor, monitor, drukarkę, smartfon i nie tylko.
Więcej o: