Użyj spacji i odkryj nieznaną funkcję smartfona. Znacznie ułatwisz sobie życie

Niektóre modele smartfonów mogą mieć ukryte funkcje, o których mało który użytkownik wie. Jedną z nich możesz uruchomić przy pomocy spacji. Sprawdź, na czym polega ten trik i dlaczego znacznie ułatwia życie i korzystanie z telefonu. Znałaś go wcześniej?

Smartfony dostępne na rynku możemy dopasować do swojego gustu. Różnią się nie tylko producentem, ale i kolorami, dodatkowymi akcesoriami czy... ukrytymi funkcjami. Sprawdź, co się stanie, gdy podczas pisania przytrzymasz spację. Nie każdy użytkownik zdaje sobie sprawę, że taki trik w ogóle istnieje. Na czym dokładnie polega? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jaka jest ukryta funkcja w smartfonie? Naciśnij spację i przekonaj się sama

Niektórzy nie lubią pisania na dotykowej klawiaturze. Jeśli masz duże palce lub długie paznokcie, może sprawiać ci to trudność i zajmować wiele czasu. Problem pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy w trakcie pisania tekstu popełnisz jakiś błąd i chcesz go naprawić. Cofnięcie się do konkretnego miejsca w zdaniu może nie być zbyt proste. Warto wtedy wykorzystać spację. Jak to działa? Przytrzymaj przycisk, a telefon pozwoli przesuwać kursorem po całym tekście. Żeby metoda działała, nie odrywaj palca do spacji. Dzięki temu szybko dotrzesz do miejsca, w którym chcesz nanieść zmiany. Trik zadziała na urządzeniach z Androidem i Apple iPhone z systemem iOS.

Ukryte funkcje smartfona. Poznałaś już wszystkie?

Smartfony mają też inne ukryte funkcje. W przypadku iPhone'ów firmy Apple trik polega na potrząśnięciu telefonem podczas pisania tekstu. Smartfon spyta wtedy, czy chcesz cofnąć wpisywanie wyrazów. Naciśnij ekran w odpowiednim miejscu, by to potwierdzić. W przypadku innych telefonów potrząsanie może przynieść inny efekt. Jaki? Niektóre smartfony marki Motorola uruchomią na przykład wbudowaną latarkę. Potrząsanie możesz też wykorzystać podczas używania niektórych aplikacji lub w niektórych przypadkach do zgłaszania błędów w użytkowaniu.

Więcej o: