Poplątana biżuteria to przeszłość. Jeden przedmiot od razu rozwiąże sprawę

Przechowywanie biżuterii może być problematyczne, gdy mamy jej naprawdę dużo. Szczególnie kiedy nie posiadamy specjalnych organizerów, które ułatwiłyby sprawę. Istnieją jednak dwa domowe, sprytne sposoby, które sprawą, że raz na zawsze zapomnisz o zaplątanej biżuterii.

Zaplątana biżuteria raz na zawsze przestanie być problemem, jeśli zrobisz jedną rzecz. Wystarczy odpowiednio ułożyć naszyjniki, by przestały się plątać, lecz nie jest to takie łatwe. Pomocne mogą okazać się dwa domowe sposoby. Wystarczy sięgnąć po popularne produkty, a problem zostanie rozwiązany w kilka chwil. 

Zobacz wideo Sylwia Peretti została okradziona przez znajomego!? "Ukradł mi całą biżuterię, wszystkie zegarki"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przechowywać łańcuszki, żeby się nie plątały? Wystarczy jeden sprytny trik

Jeden sprytny trik od razu rozwiąże problem z zaplątaną biżuterią. Wystarczy sięgnąć po grzebień. Pozawieszaj na nim łańcuszki w niewielkich odległościach. Tak przygotowaną biżuterię umieść w woreczku strunowym, lecz tylko zwisającą jej część. Grzebyk pozostaw poza nim, a następnie zamknij woreczek. Na koniec wystarczy okręcić grzebień wokół woreczka i gotowe. Tak przygotowaną biżuterię możesz zabrać ze sobą w podróż lub umieścić w szufladzie. Dzięki temu będziesz pewna, że łańcuszki nigdy się nie poplątają.

Jak przechowywać biżuterię w szufladzie? Przygotuj organizer za grosze

Do przechowywania biżuterii przyda się nie tylko grzebień i woreczek strunowy. Możesz przygotować też domowy organizer, który uchroni naszyjniki przed poplątaniem. W tym celu sięgnij po plastikowe lub papierowe słomki. Odepnij naszyjnik, a następnie jedną część łańcuszka przełóż przez słomkę i dopiero teraz zapnij go ponownie. Dzięki temu ochronisz go przed splątaniem z innymi elementami biżuterii, a do tego stworzysz mini organizer, gdy potraktujesz w ten sposób pozostałe naszyjniki. Gotowe słomki możesz poukładać obok siebie w szufladzie lub włożyć do kosmetyczki podczas podróży. Nie będziesz się musiała obawiać, że znów się poplącze.

Więcej o: